czwartek, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny i Zuzanny

24 maja 2018

Imieniny

  • Joanny i Zuzanny

25 maja 2018

Imieniny

  • Urbana i Grzegorza

26 maja 2018

Imieniny

  • Filipa i Pauliny

27 maja 2018

Imieniny

  • Jana i Juliusza

Wkrótce dziesiąta edycja charytatywnego obozu dla dzieci – English Summer Camp 2013

poniedziałek, 29.07.2013 09:27

Od 7 do 20 sierpnia br. w ośrodku Zielona Szarlota k. Kościerzyny, odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa, letnia edycja projektu edukacyjno-wychowawczego – English Summer Camp 2013, organizowanego przez Gdański Oddział Project Management Institute nieprzerwanie od 2004 roku. Jednym z patronów honorowych nadchodzącej edycji jest Prezydent Miasta Tczewa Mirosław Pobłocki.

Głównym celem programu jest umożliwienie dzieciom wychowującym się w domach dziecka, rodzinach zastępczych oraz rodzinach o niskim statusie materialnym, uczestnictwa w letnich, bezpłatnych kursach języka angielskiego. Oprócz codziennych, 3-godzinnych zajęć z wykwalifikowanymi lektorami języka angielskiego, dzieci biorą udział w licznych grach, zabawach i zajęciach z wolontariuszami, których celem jest wzmocnienie ich wiary we własne możliwości, poprawienie umiejętności radzenia sobie ze stresem oraz obniżenie poziomu agresji. Organizowane spotkania z inspirującymi osobami ze świata sportu i polityki, pomagają szerzyć wśród obozowiczów świadomość społeczną, kulturalną i ekologiczną.

Uczestnikami tegorocznej edycji jest 36 dzieci z 8 placówek z terenu Trójmiasta oraz Tczewa. Do głównych projektów nadchodzącego ESC 2013 zaliczyć można tworzony przez dzieci blog, na którym umieszczane będą posty i zdjęcia informujące o przeżyciach minionych dni. Głównym i prawdopodobnie najbardziej emocjonującym wydarzeniem będzie natomiast pokaz mody, w którym to w roli modeli sprawdzą się sami obozowicze. Pokaz zorganizowany zostanie już po raz drugi we współpracy ze znaną, polską marką odzieżową, której siedziba znajduję się w Gdańsku. To niezwykłe wydarzenie modowe, połączone ze spotkaniem ze sponsorami oraz koncertem muzyki bałkańskiej, odbędzie się 13 sierpnia br. w Hotelu Szarlota.

W akcję zaangażowani są trójmiejscy wolontariusze z różnych firm oraz organizacji wspierających działania Gdańskiego Oddziału Project Management Institute a powodzenie realizacji projektu zależy przede wszystkim od finansowego i rzeczowego wsparcia osób prywatnych, organizacji i społecznie odpowiedzialnych przedsiębiorstw. O wszystkich działaniach, sponsorach i patronach przeczytać można na obozowym fan page’u: www.facebook.com/EnglishSummerWinterCamp oraz na stronach inicjatywy: www.english-camp.pl i www.pmi.org.pl/english-winter-camp.

Dodatkowych informacji chętnie udzielą:

Ewa Gąsior – Project Manager ESC 2013 (ewa.gasior@pmi.org.pl, tel. 691-809-666) oraz Bartłomiej Skubis  PMI Chapter Poland Oddział Gdańsk ( bartlomiej.skubis@pmi.org.pl, tel. 692-926-418).

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013