środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

W bibliotece - ciepło, przyjaźnie, wirtualnie…

wtorek, 05.06.2018 08:52

Biblioteka na tczewskim osiedlu Czyżykowo, a właściwie jej najmłodsi czytelnicy, mają swój „Wirtualnie ciepły zakątek”.

 „Wirtualnie ciepły zakątek” to stworzona, w ramach wolontariatu Grupy GPEC, funkcjonalna, przyjazna, otwarta na potrzeby użytkowników przestrzeń, pozwalająca młodszym sympatykom biblioteki na kreatywne, twórcze wykorzystanie czasu pozalekcyjnego. Zgodnie z założeniem pomysłodawcy nowo powstały kącik multimedialny ma być miejscem, w którym młodzi ludzie będą mogli rozwijać zainteresowania, korzystać z dostępnych nowinek technicznych, a także nawiązywać znajomości nie tylko w ramach grupy rówieśniczej.

Tczewska filia biblioteczna, mieszcząca się przy ulicy Konarskiego (osiedle Czyżykowo), jest miejscem chętnie odwiedzanym przez młodzież szkolną. Nie każdy młody człowiek korzystający z bibliotecznej oferty posiada komputer, tablet, laptop bądź inne urządzenie elektroniczne umożliwiające korzystanie z  różnorodnych treści dostępnych w Internecie. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom zarówno tych, którzy nie mają w domu komputerów, jak i tych, którym osiedlowe formy spędzania wolnego czasu dawno już przestały odpowiadać, Grupa GPEC wspólnie z Miejską Biblioteką Publiczną w Tczewie, stworzyła „Wirtualnie ciepły zakątek” – przyjazne młodzieży szkolnej miejsce, które w założeniu ma nie tylko bawić, ale również uczyć.

W ramach multimedialnego zakątka organizowane będą cyklicznie spotkania biblioteczne  z wykorzystaniem materiałów dydaktycznych, prezentowanych przy użyciu popularnych i atrakcyjnych technologii: pokazów multimedialnych, gier, projekcji filmowych.

 

- Rozwinięcie oferty miejskiej biblioteki to odpowiedź na potrzeby i oczekiwania lokalnej społeczności – wyjaśnia Lucyna Federowicz, prezes GPEC Tczew. – Nie jesteśmy firmą, która chce tylko dostarczać ciepło w mieście. Czujemy, że powinniśmy robić więcej. Nasi wolontariusze wybrali projekt, a firma przekazała środki na jego realizację.

Symbolicznego otwarcia  ciepłego zakątka dokonali prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki oraz Małgorzata Okulus z GPEC Tczew.

 

- Wprowadzenie nowoczesnych rozwiązań sprawi, że biblioteka na Czyżykowie stanie się miejscem chętnie odwiedzanym nie tylko przez uczniów, szukających dostępu do wirtualnego świata nauki i zabawy, ale również przez nastolatków, poszukujących idealnego miejsca spotkań z osobami o podobnych zainteresowaniach – mówi prezydent Mirosław Pobłocki.

Nowo powstały kącik dostępny będzie zarówno dla czytelników indywidualnych (ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej), jak i zapraszanych do filii bibliotecznej grup zorganizowanych. Multimedialny zakątek oraz dostępne w jego ramach materiały edukacyjne staną się podstawą do przeprowadzenia cyklu zajęć dydaktycznych, których celem będzie przybliżenie uczestnikom spotkań pojęcia elektrowni, wykorzystywania oraz możliwych sposobów oszczędzania energii elektrycznej, jak również założeń, celów oraz schematu funkcjonowania firmy GPEC,  lidera branży ciepłowniczej na Pomorzu.

Dodatkową atrakcją dla sympatyków filii, mieszczącej się przy ulicy Konarskiego, będzie zorganizowana, wspólnie z wolontariuszami Grupy GPEC, impreza z okazji Dnia Głośnego Czytania. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych! Widzimy się już 28 września 2018 roku!

(MBP)

 

 

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013