środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Uczniowie „czwórki” już pod sztandarem

poniedziałek, 28.05.2018 14:58

Szkoła Podstawowa nr 4 ma nowy sztandar.  Uczniowie otrzymali go podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona.

Szkoła Podstawowa nr 4 to dawne Gimnazjum nr 3. Wraz ze zmianą nazwy placówki, stracił on aktualność, ale nie zmienił się patron szkoły – nadal jest to Kardynał Stefan Wyszyński. Podczas uroczystości z okazji Dnia Patrona, prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wręczył sztandar na ręce dyrektora szkoły – Tomasza Szulca. – Sztandar jest symbolem wartości, także tych wartości, które przyświecają  Waszej szkole – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki. – Jest  i zawsze był wielką świętością, dla tych, których reprezentował, którzy się z nim utożsamiali.  Od dzisiaj na ten sztandar będziecie składać ślubowanie  wy i wszyscy następni uczniowie tej szkoły.

Dyrektor Tomasz Szulc przekazał sztandar pocztowi sztandarowemu  ze słowami: Niech prowadzi Was ku lepszej przyszłości. Niech zawsze  symbolem Waszej godności i powinności uczniowskiej. Strzeżcie jego honoru.

 

Dyrektor przytoczył też słowa patrona szkoły – Kard. Stefana Wyszyńskiego, który stwierdził, że sztandar to świętość – jego miejsce  tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięga wojskową.

Uroczystość uświetnił program artystyczny w wykonaniu uczniów.

M.M.

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013