środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Majówka na Górkach - rodzinnie i sportowo

sobota, 19.05.2018 19:23

Tłumy mieszkańców, nie tylko os. Witosa, uczestniczyło w Rodzinnej Majówce na Górkach.

Impreza odbyła się w sobotę, 19 maja. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki wraz z współorganizatorami przygotowali wiele atrakcji w szczególności dla najmłodszych i rodzin. Dopisała pogoda i humory.

Dzieci szybko opanowały przygotowaną przez Urząd Miejski w Tczewie tzw. strefę malucha, czyli bezpieczny plac zabaw z licznymi atrakcjami. Kolejka chętnych ustawiała się do malowania buziek i zaplatania warkoczy. Na starszych czekała kawa i herbata.

Były gry i zabawy dla dzieci, pokaz fitness i karate, pokaz sokolnika. Pod okiem ratowników WOPR można było popływać kajakiem po stawku.

Kulinarnych doznań związanych z dziczyzną dostarczył ceniony bydgoski szef kuchni Józef Sadkiewicz wraz z Kołem Łowieckim „Szarak”. Organizatorzy zaplanowali dla przybyłych na festyn poczęstunek składający się z grillowanej kiełbaski oraz degustację dziczyzny przygotowanej przez mistrza kuchni z Bydgoszczy.

O muzyczną oprawę zadbał Zespół Jan, wystąpiła także Tczewska Formacja Szantowa oraz Chór Passionata. Gwiazdą Wieczoru to Marek Kaczmarczyk oraz grupa Time.

Tegoroczny festyn majowy to także aktywność sportowa, o którą zadbali członkowie Biegającego Tczewa, przeprowadzając konkurs biegów. Ogromna niespodzianka czekała amatorów siatkówki. W ramach ogólnopolskiego programu „Graj o zdrowie” współprowadzonego przez wywodzącą się z Tczewa firmę PROCAM oraz fundację All Star Voley i firmę Bio-Gen na osiedlowym boisku do siatkówki plażowej odbyło się spotkanie w formie „pikniku siatkarskiego” z byłym reprezentantem Polski w siatkówce Pawłem Zagumnym najlepszym rozgrywającym w historii polskiej siatkówki oraz rosyjskim siatkarzem Dimą Skoryy – trenerem siatkarskiej I ligowej drużyny Ślepsk Suwałki. Młodzi tczewianie chętnie słuchali wskazówek mistrzów siatkówki i przeszli krótki trening pod ich okiem.

Uroczystym przerywnikiem  Majówki na Górkach było wmurowanie Aktu Erekcyjnego pod budowaną świetlicę osiedlową oraz bibliotekę przy ulicy Głowackiego w Tczewie. 

Kolejny udany festyn za nami. Już za tydzień (26 maja) zapraszamy tczewian na kolejną imprezą – Festyn Samorządowo-Komunalny na Bulwarze Nadwiślańskim (ZOBACZ: https://aktualnosci.wrotatczewa.pl/festyn-samorzadowo-komunalny-na-bulwarze-26-maja)

 

Organizatorzy Majówki na Górkach:

Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki,

Radny Kazimierz Mokwa, Urząd Miejski w Tczewie z Partnerami,

Stowarzyszenie Górki, ZESPÓŁ muzyczny JAN,

Tomasz Kajzer - Stowarzyszenie Gospodarcze Kociewie,  Koła Gospodyń Wiejskich,

Biblioteka Miejska w Tczewie, WOPR, Przychodnia Rogowscy,

STRAŻ POŻARNA, STRAŻ MIEJSKA, POLICJA, Tczewska Formacja Szantowa,

Koło Łowieckie SZARAK, Pracownia Ekologiczna, Bractwo Kurkowe,

Fundacja dla Gdańska i Pomorza, Tczewski Uniwersytet Trzeciego Wieku,

Niepubliczny Punkt Przedszkolny Tropiciele, OHP Tczew,

Placówki Wsparcia Dziennego prowadzone przez Stowarzyszenie

Tczewski Klub Klub Abstynenta Sambor, Biegający Tczew, 

Gremium Malarskie im. Janusza Mokwy, Karate Sport Club Senshi Tczew


M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013