środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Puchar Przechodni jedzie do Kurska

niedziela, 03.06.2018 07:44

Drużyna z rosyjskiego Kurska zwyciężyła w Turnieju Miast Partnerskich w piłce nożnej, który 2 czerwca rozegrany został w Tczewie.

W turnieju wzięło udział osiem drużyn: Aizkraukle (Łotwa), Beauvis (Francja), Birżai (Litwa), Bitterfeld - Wolfen (Niemcy), Kursk (Rosja), Witten (Niemcy), Barking&Dagenham (Anglia) i oczywiście Tczew. Mecze rozgrywane były na boisku Zespołu Szkól Ekonomicznych. Turniej otworzył Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Turnieje piłki nożnej organizowane są od wielu lat w gronie miast partnerskich Tczewa i Witten. W skład amatorskich drużyn wchodzą przedstawiciele samorządów lokalnych oraz gminnych jednostek organizacyjnych. Tradycją jest, że każdy kolejny turniej odbywa się w mieście skąd pochodzi zwycięzca wcześniejszych rozgrywek. W ubiegłym roku turniej odbył się w Mallnitz w Austrii – tczewska drużyna zdobyła wówczas pierwsze miejsce i Puchar Przechodni.

Tym razem zwycięstwo wywalczyli zawodnicy z Kurska zdobywając Puchar Przechodni. Na drugim miejscu była drużyna z Wolfen, na trzecim - Tczew.

W tczewskiej ekipie grali: Krzysztof Bejgrowicz, Artur Czucha, Robert Karnowski, Gerard Kneba, Rafał Elcman, Damian i Paweł Kleinschmidt, Rafał Marcinkowki.

M.M.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013