czwartek, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny i Zuzanny

24 maja 2018

Imieniny

  • Joanny i Zuzanny

25 maja 2018

Imieniny

  • Urbana i Grzegorza

26 maja 2018

Imieniny

  • Filipa i Pauliny

27 maja 2018

Imieniny

  • Jana i Juliusza

Mikołaj do Tczewa przyjechał… zamiatarką

środa, 06.12.2017 13:57

Św. Mikołaj przyjechał do Tczewa niezwykłym pojazdem – nowoczesną zamiatarką.

6 grudnia w samo południe przed Urząd Miejski zajechał Mikołaj. Nie przyjechał jednak saniami, ani rowerem, ale zamiatarką. Był to niezwykły prezent dla miasta. Kluczyki do nowego pojazdu odebrał prezydent Mirosław Pobłocki, aby je następnie przekazał  Przemysławowi Boleskiemu, dyrektorowi Zakładu Usług Komunalnych.

Zaraz też Mikołaj wraz z pomocnikami, a byli wśród nich prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki i jego zastępcy - Adam Burczyk i Adam Urban, rozdawali najmłodszym słodycze. Punktem kulminacyjnym było jak zwykle wspólne zapalenie światełek na choince.

5 i 6 grudnia Mikołaj odwiedził dzieci w przedszkolach i świetlicach środowiskowych oraz małych pacjentów tczewskiego szpitala.

***

Nowa zamiatarka, która dzisiaj po raz pierwszy wjechała na ulice Tczewa, będzie wykorzystywana do oczyszczania miasta. Jest to pierwsza w Polsce całkowicie elektryczna zamiatarka, spełnia wszelkie standardy ekologiczne, nie emituje szkodliwych substancji, jest cicha, po załadowaniu baterii może pracować przez 9 godzin bez przerwy. Producentem zamiatarki jest włoska firma.

 

M.M.

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013