środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Mieszkańcy Suchostrzyg bawili się na festynie

poniedziałek, 04.06.2018 08:02

Rodzinny Festyn Parafialny na Suchostrzygach zgromadził tłumy mieszkańców osiedla.

Festyn odbył się przy kościele pw. Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jego organizatorami była parafia oraz Urząd Miejski w Tczewie. Wśród gości specjalnych wydarzenia był ks. biskup pelpliński Ryszard Kasyna, który odprawiał mszę w suchostrzyckim kościele. Na festynie pojawił się razem z prezydentem Tczewa Mirosławem Pobłockim oraz proboszczem parafii – ks. Januszem Gojke.

Atrakcji było co niemiara. Były gry, zabawy, bezpieczny plac zabaw dla najmłodszych, czyli tzw. strefa malucha. Dzieci chętnie korzystały z malowania twarzy, zaplatania warkoczyków. Bardzo chętnie uczestniczyły również w warsztatach zdobienia tkanin przygotowanych przez Pracownie Edukacji Ekologicznej. Na wszystkich czekało domowe ciasto, kiełbaski z grilla, wata cukrowa, kawa, herbata, słodkości. W namiocie KKS Unia można było sprawdzić się na ergometrach.

Na scenie królowali Iwona Belka i Mariusz Dworakowski oraz roztańczona młodzież – uczestnicy warsztatów tanecznych  w CKiS, którzy trenują pod okiem Barbary Kazimierczak. Wystąpiły też solistki z warsztatów wokalnych pod kierunkiem Agaty Sowy, wśród nich Kalina Kornas. Na zakończenie Jakub Freda przypomniał przeboje Zbigniewa Wodeckiego oraz wystąpiła Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta TORPEDA.

Ci, którym dokuczał upał, mogli się ochłodzić pod specjalnym zraszaczem zainstalowanym przez Zakład Wodociągów i Kanalizacji.

M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013