czwartek, 24 maja 2018
Imieniny: Joanny i Zuzanny

24 maja 2018

Imieniny

  • Joanny i Zuzanny

25 maja 2018

Imieniny

  • Urbana i Grzegorza

26 maja 2018

Imieniny

  • Filipa i Pauliny

27 maja 2018

Imieniny

  • Jana i Juliusza

Kolejny sukces Harcerskiej Orkiestry Dętej

wtorek, 27.06.2017 08:41

Nasza Harcerska Orkiestra Dęta dwukrotnie została nagrodzona podczas festiwalu w Lipuszu.

Harcerska Orkiestra Dęta z Tczewa zdobyła I miejsce w Koncercie Estradowym oraz III miejsce w Przemarszu Paradnym - podczas IV Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych. Festiwal odbył się 24 czerwca w Lipuszu.

Tczewska orkiestra wystąpiła pod kierunkiem Magdaleny Kubickiej-Netki.

Oprócz konkursowej rywallizacji, orkiestry wspólnie wykonały 5 hymnów:
Hymn Zjednoczonej Europy
Hymn Polski
Hymn Kociewski
Hymn Kaszubski
Pieśń Kwidzyniaków.

W Festiwalu oprócz Harcerskiej Orkiestry Dętej wzięły udział również orkiestry dęte z Pinczyna, Bydgoszczy, Gniewina i Jastarni.

Organizatorami 4. Nadbałtyckiego Festiwalu Orkiestr Dętych było Nadbałtyckie Centrum Kultury i Gmina Lipusz.

 

 

Harcerska Orkiestra Dęta istnieje od 1947 roku, w 1987 roku otrzymała tytuł Reprezentacyjnej Orkiestry Związku Harcerstwa Polskiego. Od początku istnienia jest też reprezentacyjną orkiestrą Tczewa. Jest młodzieżowym zespołem muzyków – amatorów. Zespół bierze udział w konkursach, festiwalach i przeglądach w Polsce i za granicą zdobywając liczne nagrody. Koncertuje co najmniej kilkanaście razy w roku. W repertuarze posiada wybitne dzieła muzyki polskiej oraz światowej, zarówno klasycznej jak i rozrywkowej we współczesnych aranżacjach. W dorobku orkiestry znajdują się płyty „Radosna strona życia” oraz „Chorał i rock”, orkiestra również wielokrotnie dokonywała nagrań dla radia i telewizji. Orkiestra od początku związana jest z Tczewem, ale też z rodziną Kubickich. W działalność zespołu angażuje się już trzecie pokolenie. Dyrygentką orkiestry jest obecnie Magdalena Kubicka-Netka, która batutę przejęła po swoim ojcu,  Jerzym Kubickim. Wcześniej kapelmistrzem orkiestry był Jan Kubicki – ojciec p. Jerzego.

Orkiestra prowadzi bezpłatną naukę gry dla młodzieży szkolnej na kilkunastu instrumentach:  flet, klarnet, saksofon, fagot, trąbka, waltornia, sakshorn, puzon, tuba, perkusja.

 

http://orkiestra.tczew.pl/

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013