środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Kabaret z Konopi i plener plastyczny na Święto Jadwigi

poniedziałek, 04.06.2018 13:58

Prezydent Miasta Tczewa oraz Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zapraszają 8 czerwca mieszkańców grodu Sambora na Święto Patronki Tczewa – Królowej Jadwigi.

 

W ramach wydarzeń związanych ze świętem patronki Tczewa – królowej Jadwigi – odbędzie się Plener Plastyczny dla młodzieży  „Tczew – miastem Królowej Jadwigi". Do udziału w plenerze zgłosiło się ok. 30 początkujących artystów. Młodzież, pod okiem instruktora – Joanny Czarneckiej będzie pracowała w okolicach Placu Hallera, i uwieczniała ciekawe miejsca tczewskiej starówki. Plener odbędzie się w godz. 10.00-14.00.

Zapraszamy wszystkich do podglądania młodych artystów w akcji!

Wieczorem natomiast specjalnie dla Państwa (Panie o imieniu Jadwiga wstęp wolny) wystąpi w Muzycznym Zagłębiu CKiS o godz. 19.00 Kabaret z Konopi. Godzinę przed występem zaprezentuje się młodzież z Ośrodka Szkolenia i Wychowania OHP Tczew   - oferują pyszny poczęstunek!

Bilety: 10 zł

Kabaret z Konopi

Kabaret zawiązał się w 2004 roku choć faktyczną datą urodzin jest data pierwszego występu 16.04.2005, gdzie podczas kieleckiego KOKSu zdobył pierwszą Nagrodę Publiczności. Działalność estradowa stała się pasją i sposobem na życie.

Kabaret zdobył kilkanaście Nagród Publiczności oraz jest laureatem kilkudziesięciu festiwali kabaretowych takich jak: KOKS, PKS, Dowcipakery, Mulatka, Fermenty, PAKA, Kopytko, Festiwal Dobrego Humowu, Zostań Gwiazdą Kabaretu, Japko itp.

Przez lata działalności w naszym kabarecie gościliśmy wiele utalentowanych osób, jednak to właśnie obecny skład ma największy dorobek i potencjał do wykorzystania. Znamy się i rozumiemy bez słów co niesamowicie procentuje na scenie. To po prostu trzeba zobaczyć na żywo!

W skład kabaretu wchodzą:

KRZYSZTOF KUBALSKI - LIDER ZAŁOŻYCIEL KONFERANSJER

W kabarecie od początku jego istnienia. Autor większości tekstów a czasami muzyki. Gra, śpiewa, łysieje. Uroda typowo radiowa sprawiła że słychać go w Radiu Fama.

NORBERT ORŁOWICZ - AKTOR MUZYK KOMPOZYTOR

W kabarecie od końca 2005 roku. Niezwykle charakterystyczny a ostatnio... silny! Wrodzone zdolności do improwizacji i siła sprawiają, że potrafi podnieść każdy suchar.

RADOSŁAW KIELCH - AKTOR WOKALISTA PARODYSTA

W zielonym składzie od wiosny 2012. Twórca najbardziej nieprzewidywalnych postaci! Prywatnie spełnia marzenia ze studiów bo został Ninją... w zespole Ninja Syndrom.

(CKiS)

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013