wtorek, 24 kwietnia 2018
Imieniny: Grzegorza i Aleksandra

24 kwietnia 2018

Imieniny

  • Grzegorza i Aleksandra

25 kwietnia 2018

Imieniny

  • Marka i Jarosława

26 kwietnia 2018

Imieniny

  • Marii i Marcelego

27 kwietnia 2018

Imieniny

  • Zyty i Teofila

Jarmark Wielkanocny – zadowoleni klienci i wystawcy

poniedziałek, 19.03.2018 08:08

Za nami kolejna udana impreza – Jarmark Wielkanocny. Wystawców ani klientów nie zniechęciły wiatr i mroźna aura.

- Jarmark Wielkanocny odbył się po raz pierwszy, ale już dziś można powiedzieć, ze impreza była udana – twierdzi Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk. -  To nowa inicjatywa Fabryki Sztuk, która w ten sposób chce poszerzyć organizację ulicznych targów o jeszcze jedno wydarzenie.

W chatach rozstawionych na pl. Hallera i ul. Mickiewicza swoje produkty sprzedawało 35 wystawców - z Tczewa, Kociewia, Kaszub, Powiśla, Kurpi, Podlasia oraz górale z okolic Żywca.

Klienci nie mogli narzekać na ofertę wystawców, która była bardzo bogata, a wystawcy byli zadowoleni z zainteresowania klientów, którzy tłumnie odwiedzali tczewska starówkę.

Na stoiskach można było zakupić swojskie wędliny i pasztety, pieczywo, słodkości, a także całą gamę wyrobów rękodzielniczych, począwszy od palm wielkanocnych, stroików, pisanek poprzez koszyczki wiklinowe, własnoręcznie wykonane karty pocztowe, serwety, bieżniki, poduszki, maskotki, akcesoria z filcu czy bawełny. Mała gastronomia oferowała dania charakterystyczne dla tych świąt. Nie zabrakło mobilnej kawiarenki.

Oczywiście handel to nie wszystko. Gości witała okazała brama triumfalna ozdobiona elementami kociewskimi. Animatorzy zadbali o najmłodszych, proponując gry, konkursy, zabawy i zdjęcia z… wielkanocnym zajączkiem. Dzieci chętnie brały udział w warsztatach twórczego rękodzieła, gdzie wykonywały świąteczne kartki, koszyczki, girlandy, maski zająca i oczywiście pisanki.

Jarmark Wielkanocny dołączył do kilku innych imprez handlowych organizowanych tczewskiej starówce - Jarmarku Bożonarodzeniowego, Pchlego Targu i Wrześniowego Targowiska. Wszystkie one cieszą się duża popularnością.

Organizatorem Jarmarku Wielkanocnego była Fabryka Sztuk, która współpracuje z Urzędem Miejskim, Zakładem Usług Komunalnych, Strażą Miejską, Komendą Powiatową Policji, Zielenią Miejską i Centrum Kultury i Sztuki.

M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013