środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Gmina na 5 – Tczew ponownie wyróżniony przez studentów SGH

poniedziałek, 28.05.2018 09:02

Gmina Miejska Tczew już po raz drugi (poprzednio w 2014 roku) otrzymała nagrodę w rankingu „Gmina na 5".

Konkurs organizowany jest przez studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Przebadanych zostało 658 gmin, w tym 35 z województwa pomorskiego.

Głównym aspektem stanowiącym podstawę badania była jakość obsługi potencjalnych inwestorów oraz przedsiębiorców przez Urzędy jednostek samorządu terytorialnego na poziomie lokalnym. Zbadano drogę elektroniczną tego kontaktu – komunikację jednostronną, czyli dostęp do informacji poprzez Oficjalną Witrynę Internetową (OWI) oraz komunikację dwustronną, czyli kontakt za pomocą poczty elektronicznej. Ważnym elementem było maskowanie badania, tj. taka aranżacja komunikacji (tajemniczy klient), by badane jednostki nie wiedziały, że biorą udział w badaniu. Pozwoliło to na uzyskanie odpowiedzi realnie takich, jakie uzyskać mogą potencjalni interesanci – bez zniekształcającego wpływu świadomości badania wśród badanych jednostek.

Nagrodzone gminy z województwa pomorskiego: Gdańsk, Gdynia, Człuchów, Chojnice, Lębork, Kolbudy – łącznie 7 gmin z naszego województwa.

Konkurs organizowany jest od 2011 roku i była to już jego 7 edycja. Pełen raport oraz relacja z konferencji „Gmina na 5”, która odbyła się 24 maja w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, dostępny jest na stronie:

http://kolegia.sgh.waw.pl/pl/KNoP/struktura/IP/struktura/ZOB/forum_gmin_na_5/Strony/default.aspx

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013