środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Chór Dziecięcy Passionatka zaprezentował się na Litwie

wtorek, 22.05.2018 13:17

W dniach 12-13 maja 2018 roku, Chór Dziecięcy Passionatka działający przy Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, wystąpił na XV Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym „Dzieci wesołego uśmiechu”, który odbył się na Litwie, w miasteczku Vobolniki oddalonym o 26 kilometrów od Birżai.

Nasz region reprezentowało czterdzieścioro dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Wyjazd zorganizował Urząd Miasta w Tczewie wraz z Centrum Kultury i Sztuki, w ramach współpracy miast partnerskich: Tczew - Birżai. Występ wywołał wielki aplauz wśród zaproszonych gości. Chórzyści pięknie ubrani w bajkowe stroje, zaśpiewali piosenki z bajek i filmów dla dzieci. Zapewne język polski był dla Litwinów niezrozumiały, ale znane melodie porywały wszystkich i zachęcały do nucenia.

Dyrygentem chóru jest Karolina Kornas. Chórzystom akompaniował zespół muzyków w składzie Michał „Wierzba” Saidowski, Marcin Krzemiński oraz Piotr Jankowski. Ten wyjątkowy i wzruszający pokaz muzycznych talentów, pod czujnym okiem dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie - Joanny Grabowskiej, obejrzała licznie zebrana publiczność.  Oprócz koncertu młodzi artyści mieli możliwość poznać kulturę litewską, zwiedzić takie miasta jak Kowno, czy Birżai. Podróż była długa, ale umilona śpiewem i licznymi konkursami. Wyjazd na Litwę mógł się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miasta w Tczewa, Starostwa Powiatowego w Tczewie, Konsula Honorowego Republiki Litewskiej w Gdańsku, Banku Spółdzielczego w Tczewie oraz firmie Alma Color sp z.o.o. w Gniewie i firmie „SKAT Transport Sp. z o.o.” sp. k. w Gdańsku, którym serdecznie dziękujemy za pomoc.

(CKiS)

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013