środa, 20 czerwca 2018
Imieniny: Bogny i Florentyny

20 czerwca 2018

Imieniny

  • Bogny i Florentyny

21 czerwca 2018

Imieniny

  • Alicji i Alojzego

22 czerwca 2018

Imieniny

  • Pauliny i Flawiusza

23 czerwca 2018

Imieniny

  • Wandy i Zenona

Bulwar "pękał w szwach" - Festyn Samorządowo-Komunalny

niedziela, 27.05.2018 07:32

To kolejny rekord frekwencji - nawet deszcz nie przeszkodził tczewianom przyjść w sobotę na bulwar. Nic dziwnego - atrakcji nie brakowało.

Festyn Samorządowo Komunalny odbył się już po raz szósty. Organizuje go prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki, z udziałem miejskich spółek, jednostek, instytucji. Co roku odbywa się tuż przed Dniem Dziecka i to dla najmłodszych jest najwięcej niespodzianek. Nie inaczej było tym razem.

- Zależy mi, aby tego dnia dzieci poczuły się wyjątkowo, aby skorzystały z tych wszystkich atrakcji, które dla nich przygotowujemy, tym bardziej, że są one bezpłatne - mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa. - To specjalnie dla nich urządzamy plac zabaw, dmuchańce, koło fortuny, gry, zabawy, jest mnóstwo nagród, upominków, mnóstwo radości. Chociaż Festyn Samorządow-Komunalny to święto przede wszystkim najmłodszych, to wierzę, że również rodzice i wszyscy pozostali uczestnicy świetnie się bawili. Świadczyła o tym choćby frekwencja.

Masa atrakcji i wspaniała pogoda (tylko przez chwilę zakłócona deszczem) sprawiły, że bulwar dosłownie pękał w szwach.

Wśród dzieci ogromnym zainteresowaniem cieszyło się koło fortuny. Wystarczyło zdobyć pieczątki do specjalnego kuponu, by móc zakręcić kołem i wygrać nagrodę. Dzieci zdobywały pieczątki w stoiskach firm komunalnych, Straży Miejskiej i miejskich instytucji – ale nie za darmo. Najpierw trzeba było odpowiedzieć na pytania lub wziąć udział w jakiejś konkurencji. Chętnych jednak nie brakowało, tym bardziej, że każde pole koła fortuny wygrywało. Nawet „bankrut” otrzymywał nagrodę pocieszenia. Do wygrania były setki nagród, m.in. puzzle, skarbonki, plecaki, słuchawki, skakanki, gry, kocyki, lampki, wejściówki na basen, karuzelę  wiele innych. Nagrody ufundował Urząd Miejski, ale naszymi sponsorami były także instytucje oraz firmy komunalne. Kupony koła fortuny brały też udział w Wielkiej Loterii Fantowej, a tam do wygrania były elektryczna deskorolka, telefon, polaroid, smartwatche. Wszystkie nagrody znalazły właścicieli.

 

Bractwo Rycerskie KERIN przygotowało pokazy rycerskie, warsztaty dawnego rzemiosła. Na małej scenie, w namiocie, prezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia do Centrum Kultury i Sztuki.

Można było skorzystać z przejażdżki konnej, dmuchańców, poskakać na trampolinie, a najodważniejsi, wspinali się prawie do nieba – po drabince linowej. Tę ostatnią atrakcję przygotowała straż pożarna. Najmłodsi buszowali w tzw. strefie malucha, gdzie czekały na nich bezpieczne urządzenia do zabawy. Nie mogło się też obejść bez malowania twarzy i wplatania we włosy kolorowych warkoczyków.

Na dzieci były darmowe lody, a dla wszystkich podpłomyki. Prezydent Mirosław Pobłocki serwował zupę rybną, która znalazła bardzo wielu amatorów.

Atrakcje dla dzieci przygotowały też firmy komunalne. Przy ich stoiskach można było wziąć udział w zabawach i konkursach, a przy okazji dowiedzieć się, czym zajmują się poszczególne firmy, gdzie się mieszczą. Atrakcje przygotowały Fabryka Sztuk, do swojego stoiska zapraszały też Straż Miejska, Miejska Biblioteka Publiczna, Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji. W namiotach i chatach ulokowały się Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, Zakład Wodociągów i Kanalizacji, Tczewskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, Zakład Usług Komunalnych. Był z nami również Urząd Miar i Wag, KKS Unia Tczew.

Wiele osób czekało na wieczorne koncerty.  Tczewska Formacja Szantowa, Formacja B-QLL, Abba Show oraz Piękni i Młodzi. Na zakończenie można było potańczyć przy muzyce Półtora Gościa.

Za rok kolejna edycja pikniku samorządowo-komunalnego. Już dzisiaj zapraszamy.

M.M.

 

 

 

 

 

 

Galeria zdjęć

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013