piątek, 18 sierpnia 2017
Imieniny: Heleny i Bronisławy

18 sierpnia 2017

Imieniny

  • Heleny i Bronisławy

19 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bolsława i Juliana

20 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

Imieniny

  • Joanny i Franciszki

Zwycięzcy konkursów ekologicznych odebrali nagrody

poniedziałek, 19.06.2017 13:58

Dzisiaj (19 czerwca) nagrody odebrali laureaci miejskich konkursów ekologicznych - "Wisła magiczna" oraz  "Lider segreguje i odzyskuje".

Urząd Miejski w Tczewie za pośrednictwem Pracowni Edukacji Ekologicznej, działającej przy Wydziale Spraw Komunalnych i Inwestycji, od wielu lat promuje i koordynuje selektywną zbiórkę surowców wtórnych w placówkach oświatowych. Programy i konkursy ekologiczne dla szkół pozwoliły już  przekroczyć ogromną ilość 100 ton surowców za 2014 rok, a w 2015 r. i 2016 r. w szkołach i przedszkolach zebrano ponad 170 ton. Za swoje wyniki  dyrektorzy i koordynatorzy poszczególnych placówek otrzymują corocznie nagrody w postaci sprzętu czy pomocy dydaktycznych do pracowni szkolnych.

- W konkursie dla klas i pojedynczych uczestników w I edycji nagrodzono ok. 40 uczniów, w drugiej ponad 160, w trzeciej prawie 240, a w obecnej jest to już ponad 280 osób przy zachowaniu tego samego progu. Wynika z tego, że prawie 300 rodzin z całego Tczewa osiągnęło wynik powyżej 150 kg surowców zebranych w ciągu właśnie kończącego się roku szkolnego 2016/2017, a wynik 77 z nich przekroczył 500 kg rocznie. Jednakże idea konkursu nie promuje samego wyniku. Bardziej istotna jest systematyczność zbierania - mówi Anna Peichert z Pracowni Edukacji Ekologicznej Urzędu Miejskiego w Tczewie.

Sukcesem jest to, że te ponad 170 ton nie trafiło do osiedlowych pojemników, a bezpośrednio do odbiorców czystych surowców. Jednym z nich jest Zakład Utylizacji Odpadów Stałych, który od stycznia 2015 r. aktywnie włączył się w odbiór surowców ze szkół oraz został sponsorem konkursu, częściowo pomagając Urzędowi Miejskiemu w sfinansowaniu nagród.

19 czerwca 20 uczniów o najlepszych wynikach w IV edycji odebrało dyplomy oraz nagrody z rąk prezydenta miasta Mirosława Pobłockiego. Nagrody zostały sfinansowane przez UM w Tczewie oraz ZUOS. Nagrody dla pozostałych uczestników zostaną przekazane szkolnym koordynatorom do wręczenia na zakończenie roku szkolnego. W tym roku będą to tradycyjnie bony prezentowe na książki, słuchawki sportowe, gry planszowe, puzzle etc. Uczniowie otrzymają również kolorowe torby ekologiczne.

W tym samym terminie odbyło się również wręczenie nagród dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjów, którzy wykazali się największą wiedzą w XVIII Miejskim Konkursie Ekologicznym pod hasłem „Wisła magiczna”. Łącznie zaproszono 30 uczniów oraz kilkunastu nauczycieli.

- Wszytskim laureatom gratuluję i życzę Wam ciekawych wakacji -powiedział prezydent.

ZOBACZ TEŻ:

konkurs Lider_segreguje_-.doc

 

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013