wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

ZUK apeluje - razem dbajmy o czystość miasta

środa, 01.02.2017 11:34

Po nagłośnieniu sprawy związanej z notorycznym niszczeniem wiat przystankowych, ZUK bierze pod lupę "problem śmieciowy".

- Jako Zakład Usług Komunalnych bardzo często spotykamy się z podrzucaniem odpadów w różne miejsca. Śmieci mieszkańców prosto z domów trafiają do małych śmietników na przystankach autobusowych, placach, a niekiedy są nawet zostawiane przy ulicznych barierkach, znakach drogowych. Dlatego apelujemy do wszystkich, by nie byli obojętni. Wspólnie musimy dbać o porządek w mieście - mówi Przemysław Boleski, dyrektor ZUK w Tczewie. 

Bywa też tak, że właściciele  budynków, mieszkań deklarują mniejszą liczbę osób zamieszkujących lokal. W zależności od tego, podstawiany jest pojemnik na śmieci o określonej pojemności, a potem okazuje się, że odpady się nie mieszczą. W rzeczywistości w danym budynku czy mieszkaniu jest po prostu więcej lokatorów.

ZUK apeluje również, aby nie zastawiać boksów na śmieci. Pracownicy zakładu bardzo często spotykają się z tym problemem, w konsekwencji  nie mogą dojechać do pojemników, a przecież wszystkim nam zależy na tym, aby odpady były wywożone jak najczęściej. Nie utrudniajmy więc pracy innym, a przy okazji przyczynimy się do tego, że w okolicy będzie czysto.

 Masz odpady wielkogabarytowe? Nie ma problemu. Odbiera je firma Clean -bud. Pamiętaj, że wywozi je w każdy poniedziałek (szczegóły i kontakt na stronie www.clean-bud.pl). To i tak bardzo często. Dla przykładu, Gdynia czyni to zaledwie dwa razy w roku. Jeśli zatem chcesz pozbyć się czegoś większego, pamiętaj, że możesz to zrobić w poniedziałki.

(informacja i zdjęcia: ZUK Tczew)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013