poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

Złombol 2016 – tczewianie wystartowali

poniedziałek, 26.09.2016 09:46

25 września w Katowicach wystartował rajd Złombol – największa tego typu charytatywna impreza w Europie.

W rajdzie bierze udział załoga z Tczewa: Natalia Łosiak, Mateusz Padykuła i Tomek Leczkowski. Złombol to cykliczna impreza charytatywna, która ma na celu wsparcie dzieci z domów dziecka poprzez organizowanie przejazdów autami z czasów PRL do różnych zakątków Europy i nie tylko.  To największy charytatywny rajd w Europie. W rajdzie mogą wziąć udział tylko samochody komunistycznej i postkomunistycznej koncepcji i produkcji. Tczewianie jadą Polonezem.

Warunkiem uczestnictwa było pozyskanie kwoty ponad 1500 zł od darczyńców. W zamian za wsparcie uczestnicy udostępnili powierzchnię reklamową na aucie. Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki również wsparł tę inicjatywę, dlatego na aucie widnieje m.in. logo Tczewa. Akcję dofinansowały też inne firmy.
- Dziękujemy bardzo za hojność i pomoc! Dzięki Państwu uzbieraliśmy dla dzieciaków ponad 5000 zł! – powiedzieli przed wyjazdem Natalia, Mateusz i Tomek.
Tegoroczna X edycja jest wyjątkowa. Przed uczestnikami ponad 3500 km, rozmaite awarie, załamania nerwowe, przegrzane silniki, dziesiątki miast i piękne widoki nad Adriatykiem i morzem Tyrreńskim oraz dwa czynne wulkany. Po dojechaniu do Palermo we Włoszech, uczestników czeka odcinek specjalny - wjazd na prom i po przepłynięciu Cieśniny Sycylijskiej meta na afrykańskiej ziemi – w Tunezji.

(fot. nadesłane przez ekipę rajdu)

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013