wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Zdobądź stypendium na realizację pasji z Pasjopolis!

wtorek, 06.09.2016 13:26

W toruńskich, poznańskich, tczewskich, łódzkich, zielonogórskich i słupskich szkołach ponadgimnazjalnych wystartowała VI edycja Programu Stypendialnego Pasjopolis. Projekt jest skierowany do licealistów, którzy przede wszystkim chcą rozwijać swoje pasje. Nabór wniosków ruszył 5 września, zakończy się 2 października. Program jest realizowany przez firmę Apator SA oraz fundację Platon im. Kuby Rumińskiego.

O stypendia mogą ubiegać się wszyscy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych (w tym: liceów ogólnokształcących i profilowanych, techników, szkół artystycznych i zawodowych) uczących się na terenie wybranych miast.  W sumie na przestrzeni 5 lat udało nam się już wesprzeć blisko 100 osób w rozwoju swoich pasji. W naszych działaniach w ramach PASJOPOLIS staramy się wspierać ludzi młodych, inteligentnych, pasjonatów, niepokornych indywidualistów i cichych geniuszy, którzy często nie mieszczą się w stereotypowym wyobrażeniu o wzorowym uczniu. Szukamy osób, którzy potrafią zarazić nas swoją pasją i przez kolejny rok chcą tę pasję rozwijać. Zdajemy sobie sprawę, że pasji nie da się ocenić w szkolnej, pięciostopniowej skali. Dlatego chcemy pomagać marzeniom, które po prostu często nie mieszczą się w szkolnych statystykach, mówi Janek Świerkowski, koordynator programu.

Program Stypendialny Pasjopolis w 2014 roku został laureatem ogólnopolskiego konkursu na Dobre Stypendia w kategorii Lokalne NGO. Konkurs już od 5 lat jest organizowany przez Fundację Dobrą Sieć oraz Polsko-Amerykańską Fundację Wolności. To dla nas ogromne wyróżnienie, podkreślające wagę 4 lat naszej wspólnej pracy nad projektem stypendialnym. To również sygnał dla innych organizacji, że współpraca międzysektorowa, pozwala realizować zróżnicowane i wartościowe programy, które są doceniane na arenie ogólnopolskiej.

Jak otrzymać stypendium?

Zgłoszenia do programu PASJOPOLIS przyjmowane są wyłącznie drogą elektroniczną. W zakładce WNIOSEK na stronie www.pasjopolis.pl znajduje się Wniosek o przy­znanie wsparcia w ramach PASJOPOLIS. Wystarczy, że aplikujący opisze nam swoją pasję, wypełniając cztery moduły:

1.      Krótki opis pasji.

2.      Realizacja pasji w ciągu ostatnich trzech lat.

3.      Sposób w jaki przyznane stypendium wpłynie na rozwój pasji.

4.      Pomysł na realizację projektu związanego z pasją.

Pierwsze trzy moduły decydują o przyznaniu 15 Stypendiów Pasjopolis w wysokości 4500 zł (9 miesięcy x 500 zł). Ponieważ dwaj nasi stypendyści będą mieli w trakcie trwania programu okazję na realizację swoich pomysłów w ramach Grantu Pasjopolis, w module czwartym pytamy o pomysły na projekty. Maksymalna wartość wsparcia w ramach projektu to 4 000 zł.

Do formularza należy dołączać pliki w postaci minimum dwóch rekomendacji, referencji itd.  Również obligatoryjnym jest załączenie skanu legitymacji szkolnej. Wnioski przesyłane są drogą elektroniczną, a następnie oceniane przez niezależną Komisję Stypendialną, w skład której wchodzą uznani pedagodzy, przedstawiciele firmy Apator SA i Fundacji Platon. Komisja swoje rekomendacje opiera tylko i wyłącznie na zgodności wniosków z celami i założeniami programu Pasjopolis.

Przewodnik po programie stypendialnym 2016/17.

(informacja: organizator)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013