środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Rower metropolitalny - zapraszamy na konsultacje społeczne

poniedziałek, 26.06.2017 15:01

Rozpoczynamy konsultacje społeczne dotyczące lokalizacji stacji roweru publicznego, jakie powstaną w ramach SYSTEMU ROWERU METROPOLITALNEGO. 

Gmina Miejska Tczew wraz z innymi 13 samorządami realizuje wspólnie ze Stowarzyszeniem Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot projekt „Budowa Systemu Roweru Metropolitarnego OMG-G-S”. Projekt dotyczy uruchomienia samoobsługowej wypożyczalni rowerów miejskich.  Rowery publiczne umieszczone będą w zdefiniowanych punktach (np. przy węźle integracyjnym) i udostępniane do wypożyczenia. Wypożyczenie będzie odbywało się za pomocą urządzeń wbudowanych w każdy rower oraz karty transportu miejskiego, karty kredytowej lub telefonu komórkowego (sms lub aplikacji w smartfonie). Ruch wypożyczanych jednośladów będzie na bieżąco monitorowany za pomocą wbudowanych weń akcelerometrów i modułów GPS, co pozwoli zarówno na kontrolę antykradzieżową jak i wyszukiwanie roweru w terenie do wypożyczenia.

W Tczewie planowane jest zlokalizowanie w ramach systemu ok. 150 rowerów.  Szacujemy, że w Tczewie pojawi się ok. 22 punktów wypożyczeni po 5/10/15 rowerów.

Zwracamy się do Państwa z prośbą o pomoc w ustaleniu lokalizacji stacji/punktów wypożyczeni rowerów na terenie naszego miasta, tak by jak największa liczba mieszkańców naszego miasta miała łatwy dostęp do roweru publicznego.

W ramach konsultacji czekamy na Państwa uwagi mailowe, które prosimy przesyłać  na adres rowery@um.tczew.pl. Uwagi można również zgłaszać przez naszą stronę na Facebooku https://www.facebook.com/mdrtczew/

Jest również możliwość osobistego porozmawiania z nami na temat lokalizacji stacji. Zapraszamy do Wydziału Rozwoju Miasta (I piętro, pok. 36), w godzinach pracy urzędu.

W ramach konsultacji planujemy przeprowadzić również warsztat, gdzie popracujemy nad tą oto mapą. Stacje są zaznaczone pomarańczową ikonką z niebieskim rowerem w środku. Mapa jest również dostępna na naszej stronie www http://www.rower.tczew.pl/mapa-rowerowa/ 

Jeżeli są Państwo zainteresowani pracą warsztatową prosimy o przesłanie swojego zgłoszenia na adres  rowery@um.tczew.pl lub pod numerem telefonu 58 7759 428

Konsultacje potrwają do 5 lipca br.

Zapraszamy Państwa do udziału w konsultacjach!

Wdrożenie systemu w 14 miejscowościach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk/Gdynia/Sopot planowane jest na jesień 2018 r.

Projekt ,,Budowa Systemu Roweru Metropolitarnego OMG-G-S”  jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (Poddziałanie.9.1.1.) w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013