środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

XX Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej

poniedziałek, 10.07.2017 10:44

6 lipca rozpoczęła się XX edycja Grand Prix Tczewa w Siatkówce Plażowej.

 

W tej prestiżowej imprezie, którą organizuje Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji, wzięły udział 43 zespoły z Tczewa i okolic oraz Trójmiasta.

We wszystkich kategoriach najpierw grano w grupach, następnie panie oraz kategoria 40+ rozegrali półfinały i finał oraz mecz o 3 miejsce. W kategorii OPEN odbył się jeden baraż, następnie rozegrano fazę ćwierćfinałów.

W kategorii kobiet zwyciężyła para Julia Paszke : Agata Ceynowa pokonując w finale Łucję Laskowską i  Martę Przyradzką 21 : 18. Na III miejscu za sprawą kontuzji jednej z przeciwniczek uplasowały się Olga Klein i Justyna Kowalczyk. Warto jednak podkreślić, że do momentu przerwania meczu to Karmen Sosińska i Anna Gończak prowadziły 20:19.

W kategorii 40+ tak jak przed rokiem na inaugurację zwyciężyli Krzysztof Dusowski i Jarosław Szwajkowski pokonując w finale Jakuba Szenroka i Tomasza Bielińskiego 21:14 (w meczu grupowym „górą” był Kuba z Tomkiem 21:17). W meczu o III Miejsce lepsza okazała się para Wiesław Pepliński i Tomasz Ostrowski, którzy wygrali z duetem Michał Bollin : Tomasz Chabowski 21:17.

Otwarcie turnieju stało na naprawdę wysokim i wyrównanym poziomie. Żadna z drużyn nie odpuszczała, co przełożyło się na czas trwania zawodów. Mecze półfinałowe najliczniejszej kategorii OPEN rozegrano przy sztucznym świetle, a cały turniej zakończył się około godziny 23.

III miejsce w kategorii OPEN przypadło dwójce Piotr Wojtkiewicz i Mateusz Romanowski, którzy pokonali 21:19 Piotra Rościszewskiego i Daniela Koska. W finale lepsi okazali się Piotr Ilewicz i Tomasz Wołoszyk, pewnie pokonując Bartosza Bąk i Macieja Kaszowicza 21:9.

Za tydzień, w czwartek 13 lipca kolejny, drugi z sześciu zaplanowanych turniejów.

(TCSiR)

 

TCSiR

Powiatowe Centrum Sportu

Sportowe kluby i stowarzyszenia

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013