środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

XII Akcja Charytatywna Ogród Nadziei 2017

piątek, 16.06.2017 08:12

Dnia 11 czerwca 2017r. na terenie Hospicjum w Tczewie przy ul. Paderewskiego 11 odbyła się  XII Akcja Charytatywna Ogród Nadziei 2017 połączona z festynem i zbiórką funduszy do puszek kwestorskich. Zebrano 24 596,91 zł.

 Kwota ta przeznaczona zostanie na zakup sprzętu ułatwiającego pielęgnację chorego, poprawiającego komfort pobytu pacjenta w oddziale. Do Akcji włączyła się ponad 150 osobowa grupa wolontariuszy – młodzieży z tczewskich i okolicznych szkół. Niczym promyki słońca, ubrani w żółtych koszulkach, rozświetlali ulice Tczewa. W parku -  przyszpitalnym "Ogrodzie", rozpoczto tegoroczną Akcję Mszą Świętą, sprawowaną przez Ks. Prałata Stanisława Cieniewicza, Ks. Kanonika Sławomira Ałaszewskiego i Ks. Dr Marka Łangowskiego (kapelana). Po Eucharystii zapewniono część artystyczną w wykonaniu dzieci z Przedszkola Samorządowego w Subkowach, Niepublicznego Przedszkola "Jarzębinka", SP nr 2 z Oddziałami Integracyjnuyymi, Zespołu Big-Band z DPS Damaszka, Chóru Męskiego "Bel-Canto", Harcerskiej Orkiestry Dętej, Tczewskiej Formacji Szantowej. Dzięki sponsorom przygotowano poczęstunek: kawę, herbatę, domowy bigos, grochówkę i pyszne ciasta. Ogromnym powodzeniem cieszyła się loteria fantowa za symboliczny datek. Wszystko to odbyło się dzięki świetnej współpracy ze sponsorami, darczyńcami, Dyrektorami szkół tczewskich, Duszpasterzami tczewskich Parafii i z personelem Szpitali Tczewskich S.A.

Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy odwiedzili nasz "Hospicyjny Ogród", który z pewnością przybliżył Państwu ideę opieki hospicyjnej i najcenniejsze wartości naszego życia: godność człowieka oraz miłość i niegasnącą nadzieję, bez których trudno pokonać cierpienie. To były fantastyczne "Ogrody", pełne słońca, kameralne, mieszczące wokół Domu Hospicyjnego Pacjentów, ich Rodziny i odwiedzających gości. Przebiegły w rodzinnym, miłym klimacie.

 

Informacja przesłana przez Teresę Sychmeler – Prezes Stowarzyszenia Ogród Nadziei

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013