czwartek, 20 lipca 2017
Imieniny: Czesława i Hieronima

20 lipca 2017

Imieniny

  • Czesława i Hieronima

21 lipca 2017

Imieniny

  • Daniela i Andrzeja

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

X Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie

wtorek, 06.12.2016 09:29

„ Ja Strażnik…”  to temat tegorocznej  X  jubileuszowej  Olimpiady   Wiedzy o Bezpieczeństwie , której  pierwszy etap  odbędzie się w styczniu przyszłego roku w  tczewskim I Liceum Ogólnokształcącym.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Składa się z trzech etapów. W ramach I etapu (3 stycznia 2017 r.) biorący udział w konkursie muszą wypełnić test jednokrotnego wyboru. Test w II etapie (1 lutego 2017 r.) zawiera pytania wielokrotnego wyboru oraz pytania otwarte.

Na prezentację finałową (16 marca 2017 r.) każdy uczestnik III etapu Olimpiady musi przygotować autorski projekt. Tym razem chodzi o zdiagnozowanie najistotniejszych problemów porządkowych w swoim mieście (swojej gminie) i zaproponowanie ciekawych rozwiązań tych problemów z punktu widzenia straży miejskiej/gminnej. Komisja konkursowa oceni między innymi wartość merytoryczną pracy, jej zgodność z tematem, innowacyjność, korzystanie z metod badawczych, poprawność językową oraz umiejętność prezentowania projektu.

W konkursie może wziąć udział szkoła ponadgimnazjalna z terenu gminy, której straż jest współorganizatorem Olimpiady. W tym roku w przedsięwzięcie zaangażowały się straże miejskie z Gdańska, Chojnic, Kościerzyny, Kwidzyna, Malborka, Pelplina, Rumi, Starogardu Gdańskiego i Tczewa.

 

Wzorem lat ubiegłych zwycięzca  konkursu  otrzyma  między innymi darmowy indeks na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia, ufundowany przez Gdańską Wyższą Szkołę Humanistyczną. Pozostałym finalistom  organizatorzy zapewniają nagrody rzeczowe (poprzednio były to: laptopy, tablety, smartfony, czytniki e-book, rowery, kursy prawa jazdy, aparaty fotograficzne). Szkolny koordynator, który przygotuje zwycięzcę Olimpiady, odbierze indeks na darmowe studia podyplomowe w GWSH.

 

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013