środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Wkrótce nowe place zabaw na bulwarze

środa, 10.05.2017 08:13

Na Bulwarze Nadwiślańskim powstaną nowe miejsca do zabawy. Część urządzeń będzie dostosowana do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.

Ogłoszony został przetarg na dostawę wraz z montażem urządzeń zabawowych dla wyposażenia placu zabaw zlokalizowanego na Bulwarze Nadwiślańskim w Tczewie. Swoją ofertę zgłosiłafirma z Katowic, która zamierza wykonać zadanie za ponad 120 tys. zł. Obecnie trwa analizowanie oferty.

Na placu zabaw (zlokalizowanym tuż obok punktu widokowego) pojawią się m.in. nowy zestaw zabawowy, zestaw wspinaczkowy,  huśtawki. Inwestycja będzie realizowana w ramach Budżetu Obywatelskiego Tczewa 2017.

Ponadto wkrótce przetarg na rozbudowę i modernizację placu zabaw na Bulwarze Nadwiślańskim ogłosi Zakład Usług Komunalnych.  W całości zostanie wymieniony ogrodzony plac zabaw dla najmłodszych dzieci (obecnie zdemontowany), położona zostanie bezpieczna poliuretanowa nawierzchnia. Na placu zabaw pojawią się m.in. urządzenia integracyjne, z których bezpiecznie korzystać będą mogły dzieci niepełnosprawne. Doposażone zostanie też miejsce obok placu zabaw dla najmłodszych - tam gdzie powstaje plac zabaw w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Bulwar jest  miejscem dla osób w każdym wieku, którzy cenią mniej lub bardziej aktywny wypoczynek. Są tam już m.in. place zabaw,  boisko do siatkówki plażowej, siłownia pod chmurką, altanki, zraszacz, ścieżki rowerowe, trasy do spacerowania i biegania.

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013