środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Wkrótce kolejny mural - z mostami i Wisłą

piątek, 14.07.2017 11:39

Jeżeli pogoda pozwoli, to już pod koniec przyszłego tygodnia będziemy podziwiać kolejny tczewski mural.

Na ścianie szczytowej bloku przy al. Zwycięstwa 4 powstaje kolejny mural, według koncepcji  Pauliny Jaklik z Sanoka. Zgodnie z umową, wykonawcy mają czas na jego wykonanie do 4 sierpnia, ale jeśli pogoda pozwoli, nastąpi to znacznie szybciej. Już dzisiaj  (14 lipca) trwają prace przygotowawcze polegajace na myciu ściany i stawianiu rusztowań. W poniedziałek ma się rozpocząć malowanie, które potrwa zaledwie kilka dni. Oczywiście, wszystko zależne jest od pogody.

Mural wykonuje firma Good Looking Studio z Warszawy, na zlecenie Urzędu Miejskiego w Tczewie.

To już czwarty mural, który znajdzie się przy al. Zwycięstwa w Tczewie. Tym razem autorką koncepcji jest Paulina Jaklik z Sanoka. Otrzymała ona wyróżnienie w ubiegłrocznym konkursie ogłoszonym przez prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego.

Kilka miesięcy temu prezydent   Mirosław Pobłocki poprosił mieszkańców o opinie (za pośrednictwem ankiety zamieszczonej na miejskiej stronie internetowej www.wrotatczewa.pl oraz na facebooku prezydenta), czy wykorzystać tę wyróżnioną prace, czy ogłosić kolejny konkurs na koncepcję muralu tczewskiego.

- Ponad 70 proc. osób uznało, że chciałoby ten właśnie mural zobaczyć na kolejnej ścianie, dlatego decyzja była oczywista – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki. - Wkrótce ten projekt zobaczymy na ścianie bloku.

M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013