Imieniny

• Jana i Przybysława

Wielki sukces tczewskich karateków

wtorek, 06.12.2016 08:52

Tczewscy karatecy – Julia Sabiecka i Miłosz Sabiecki zdobyli mistrzowskie tytuły i medale podczas Mistrzostw Europy Karate Shotokan 2016.

Mistrzostwa odbyły się pod koniec listopada  w greckiej Chalkidzie. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w klasyfikacji medalowej Mistrzostw. Julia Sabiecka zdobyła złoty medal w kumite drużynowym kadetek. Miłosz Sabiecki został wicemistrzem Europy w kumite indywidualnym kadetów oraz złotym medalistą w kumite drużynowym.

W zawodach startowało ponad 700 zawodników z 24 państw.

Julia i Miłosz są podopiecznymi Sportowego Klubu Karate Senshi  w Tczewie, ich trenerem jest Arkadiusz Stubba.

Zawodnicy i trener skorzystali z zaproszenia prezydenta Tczewa Mirosława Pobłockiego, który pogratulował mistrzom sukcesów sportowych i wręczył upominki.

Julia i Miłosz są rodzeństwem. Karate trenują od 8 lat. Treningi odbywają się od poniedziałku do piątku, po 1,5-2 godziny, a w weekendy często odbywają się zawody. – Karate buduje człowieka, kształtuje jego charakter, osobowość, rozwój fizyczny -  tak Julia i Miłosz tłumaczą swoją pasję.

Sportowe zamiłowania młodych karateków wspiera rodzina, w której silne są tradycje sportowe – tata trenował sporty siłowe, lekkoatletykę, a mama pływanie. Miłosz chciałby swoją przyszłość związać ze sportem – najpierw studia na AWF, potem praca nauczyciela wychowania fizycznego i trenera, Julia jeszcze zastanawia się na wyborem drogi życiowej.

- Dziękuję Wam za wspaniałą promocję Tczewa, życzę kolejnych sportowych sukcesów i… startu na olimpiadzie – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki.