sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

 • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

 • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

 • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

 • Jakuba i Krzysztofa

W tczewskich szkołach rusza kampania „Rowerowy Maj”

poniedziałek, 18.04.2016 13:22

Ponad 1750 uczniów z trzech tczewskich szkół weźmie udział w akcji "Rowerowy Maj". Akcja promuje aktywny sposób dotarcia do szkoły (rower, rolki, hulajnogi).

Ponad 200 szkół i przedszkoli oraz 77 tysięcy uczestników w dziewięciu polskich miastach weźmie udział w trzeciej edycji kampanii Rowerowy Maj. Jej pomysłodawcą i honorowym ambasadorem jest Miasto Gdańsk. Już od 4 maja dzieci  i młodzież wyruszą do szkół i przedszkoli na rowerach, hulajnogach i rolkach.

Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej. Zaczęło się w 2014 r. od 23 gdańskich szkół. W II edycji było już dwa razy więcej szkół i sześć razy więcej uczestników. Kampanię doceniła Federacja Organizacji Rowerowych Pomorza przyznając jej nagrodę Srebrnej Szprychy za pierwszą i Złotej Szprychy za drugą edycję. Nadszedł czas na III edycję, w której za przykładem Gdańska idą inne duże miasta: Warszawa, Wrocław, Gdynia, Sopot, Zamość, Lublin, Tczew i Elbląg. Ich przedstawiciele uczestniczyli 6 kwietnia w Gdańsku w konferencji prasowej inaugurującej tegoroczną kampanię.

Miasto Gdańsk opracowało dzienniki rowerowe i plakaty Rowerowego Maja. Uczniowie, którzy przyjadą do szkoły w sposób aktywny np. na rowerze lub rolkach otrzymają dwie naklejki. Jedną przykleją w rowerowym dzienniku, a drugą na klasowym plakacie Rowerowego Maja. Dzięki temu będzie można zliczyć liczbę podróży. Zadbają o to nauczyciele.

Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego nagrody przewidziano na poziomie indywidualnym, klasowym i szkolnym. O wyniku szkoły lub klasy zadecyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby uczniów w szkole lub klasie.

 

Edycja 2016  w Tczewie

Zgłoszeni uczestnicy:

1751 uczniów klas 0 – VI czyli 37% ogółu uczniów w tej grupie wiekowej.

W kampanii „Rowerowy Maj” wezmą udział 3 szkoły:

 •  Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2
 •  Szkoła Podstawowa nr 11
 • Szkoła Podstawowa nr 7
 • Kampania trwa 18 dni - od 4 do 31 maja 2016 r.
 • Celem kampanii jest promocja zdrowego stylu życia i komunikacji rowerowej wśród uczniów i nauczycieli szkół podstawowych - udział wziąć może każdy, kto uczy się lub pracuje w szkole
 • Liczy się każdy przejazd do szkoły wykonany aktywnie na kółkach: rowerem, hulajnogą, rolkami, deskorolką … nawet, jeśli stanowi on tylko ostatni odcinek drogi.
 • Wyniki: o wyniku szkoły lub klasy decyduje liczba przyjazdów do szkoły na rowerze w stosunku do liczby wszystkich uczniów w danej szkole lub klasie.
 • Nagrody: formuła kampanii przewiduje nagrody indywidualne dla aktywnych uczestników, nagrodę dla najlepszej klasy w szkole i najlepszej szkoły w mieście.

Fot. M. Nicgorski

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013