środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

W krainie operetki - 30 stycznia w CKiS

środa, 25.01.2017 08:31

Z okazji Dnia Tczewa, w poniedziałek, 30 stycznia o godz. 18.00 w Centrum Kultury i Sztuki odbędzie się koncert pt. „W krainie operetki”.

Występują: Sylwia Lorens (sopran), Jakub Oczkowski (tenor), Orkiestra Filharmonii Futura, Mikołaj Blajda (prowadzenie koncertu)

30 stycznia 2017 godz. 18.00

sala widowiskowa Centrum Kultury i Sztuki

 

Wstęp wolny za okazaniem wejściówek. Wejściówki dostępne w kasie CKiS od 26 stycznia.

Ilość miejsc ograniczona.

 

W krainie operetki

Operetka to kraina barw, nastrojów i wykwintnego śpiewu. Spektakl Filharmonii Futura jest skierowany do miłośników tego właśnie gatunku. Operetkowy świat ma swoje tajemnice, które zdradzi podczas pełnego uroku widowiska, w którym muzyczne emocje będą przeplatać ze pełnymi humoru historiami.

„W krainie operetki” to pretekst do zaprezentowania najpiękniejszych fragmentów z takich operetek jak: „Księżniczka Czardasza”, „Wesoła Wdówka”, „Zemsta Nietoperza”, „Baron Cygański” w interpretacjach solistów polskiej sceny operowej: Sylwii Lorens i Jakuba Oczkowskiego.

Spektakl dla tych którzy kochają operetkę oraz dla tych, którzy jeszcze tego nie wiedzą, a chcą się o tym przekonać!

 

Sylwia Lorens

Absolwentka Wyższej Szkoły Zarządzania / The Polish Open University z tytułem MBA w specjalności zarządzanie biznesem oraz Krakowskiej Szkoły Wokalno-Aktorskiej (dyplom z wyróżnieniem).

W Filharmonii Futura odpowiada za produkcję takich widowisk jak: „Symphonica 1 i 2”, „Upiór w operetce”, „Szeherezada”, „Beethoven Electric 3D”, „Alicja w krainie muzycznej magii”, „Rock Poezji”, „Karnawałowa noc gwiazd”.

Jako solistka znana z niezwykle energetycznych interpretacji klasyki operowej i musicalowej. Wielokrotnie zapraszana do współpracy przez Filharmonię Narodową, Filharmonię Krakowską, Operę Krakowską, Fundację Bogusława Kaczyńskiego. Brała udział w wielu prestiżowych programach i festiwalach muzycznych m.in.: Europejski Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy czy Summer Music Festival.

Koncertowała z większością najwybitniejszych polskich artystów operowych. Płyta artystki nagrana wraz z zespołem Romanca „Romanca operowo” zdobyła w 2014 r. status platynowej. W repertuarze posiada arie operetkowe, operowe, utwory musicalowe oraz piosenki aktorskie.

Od 2015 r. Sylwia Lorens jest dyrektorem generalnym Filharmonii Futura, pierwszej multimedialnej filharmonii.

 

Jakub Oczkowski

Ukończył z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof.  Piotra Kusiewicza. Stypendysta Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Fundacji Zofii i Władysława Pokusów oraz Towarzystwa Miłośników Ziemi Buskiej.

W 2006 roku otrzymał nagrodę od Starosty Powiatu Buskiego za reprezentowanie swojego miasta w kraju i zagranicą.  Jest laureatem statuetki Złotego Słowika na Festiwalu Belcanto w Nałęczowie (2007). W roku 2001 otrzymał stypendium Marszałka Województwa Świętokrzyskiego Młode Talenty, a w roku 2011 Nagrodę Marszałka Człowiek Kultury.

Jakub Oczkowski ukończył kursy mistrzowskie, prowadzone przez m.in.: Ryszarda Karczykowskiego, Helenę Łazarską, Wiesława Ochmana, Ewę Iżykowską, Romę Owsińską, Romana Werlińskiego. Bierze udział w licznych koncertach kameralnych, wykonując utwory z repertuaru klasycznego, sakralnego. Od roku 2012 współpracuje z Teatrem Wielkim i Operą Narodową.

(inf. CKiS)

 

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013