środa, 23 sierpnia 2017
Imieniny: Filipa i Apolinarego

23 sierpnia 2017

Imieniny

  • Filipa i Apolinarego

24 sierpnia 2017

Imieniny

  • Jerzego i Bartłomieja

25 sierpnia 2017

Imieniny

  • Ludwika i Luizy

26 sierpnia 2017

Imieniny

  • Marii i Zefiryny

VII Pchli Targ - mimo wszystko...

wtorek, 06.06.2017 10:05

Siódmy Pchli Targ w Tczewie odbył się w iście jesiennej aurze.

Z około 170 wystawców, którzy zadeklarowali swój udział, przybyło blisko stu z Tczewa i okolic, a także m.in. z Trójmiasta, Olsztyna, Słupska, Elbląga, Grudziądza i Kwidzyna. Handlowano głównie antykami i rękodziełem. Niezwykle wytrwale swe zabawki sprzedawały dzieci – niestraszna była im niesprzyjająca pogoda. Zainteresowaniem cieszyły się znaczki i kartki pocztowe wydane z okazji 100. rocznicy utworzenia Błękitnej Armii gen. Hallera, a także inne produkty Poczty Polskiej.  

Pchli Targ to nie tylko handel pod chmurką, ale także występy artystów ulicznych. Na akordeonie grał Marek Gleinert. O dobry klimat zadbała również Wesoła Kapela i Kociewsko-Kaszubska Orkiestra Dęta „Torpeda”. Tradycyjnie plac Hallera odwiedził warszawski kataryniarz Piotr Bot wraz z papugą o imieniu Carlos. Animatorzy tworzyli z dziećmi wioskę leśnych skrzatów i wróżek oraz prowadzili liczne zabawy i konkursy, a szczudlarze w strojach nawiązujących do zaczarowanego ogrodu przechadzali się po Starówce w… strugach deszczu.

Warto podkreślić, że mimo trudnych warunków atmosferycznych tczewianie przyszli na plac Hallera. Jest to najlepszy dowód na to, że Pchli Targ wpisał się na trwałe w kalendarz miejskich imprez. Zauważamy też coraz większe zainteresowanie ze strony kolekcjonerów, co nas niezwykle cieszy. Mamy nadzieję, że za rok pogoda dopisze – podkreślają organizatorzy wydarzenia.   

Pchli Targ został zorganizowany przez Fabrykę Sztuk we współpracy z: Zakładem Usług Komunalnych w Tczewie, Strażą Miejską w Tczewie, Urzędem Miejskim w Tczewie, Komendą Powiatową Policji w Tczewie.

Od 1 sierpnia rozpocznie się nabór na Wrześniowe Targowisko, które odbędzie się 2 września. Szczegóły na: www.pchlitarg.tczew.pl

Fot. D. Śliwiński

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013