środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Ultra Flyball Team w reprezentacyjnych strojach

wtorek, 08.11.2016 07:46

Tczewska drużyna Ultra Flyball Team będzie reprezentować nasze miasto występując w specjalnie dla nich wykonanych polarach.

Polary, opatrzone logo Tczewa,  logo drużyny oraz biało-czerwoną naszywką  to prezent od prezydenta Tczewa.

Tczewski Ultra Flyball Team to grupa ludzi , którzy kochają psy i sporty drużynowe. Trenują od około 2 lat. Promują Tczew na wielu ogólnopolskich zawodach.

Flyball to psia drużynowa dyscyplina sportowa polegająca na pokonaniu przez psa szeregu niedużych przeszkód ustawionych w linii prostej. Na dwóch równoległych torach rywalizują ze sobą dwie psie sztafety. Wygrywa ta, która wykona bezbłędny bieg szybciej od rywali. Jest tutaj adrenalina i ostre tempo. Ostatnio tczewska drużyna zdobyła III miejsce na zawodach w Warszawie, które odbyły się pod koniec września. – W przyszłym roku chcielibyśmy takie ogólnopolskie zawody zorganizować w Tczewie  - mówi Ewa Sobolewska z Ultra Flyball Tczew. – To może być ciekawa promocja miasta.

Aby przyjść na trening, nie trzeba mieć własnego psa, każda pomoc się przyda. Psy nie muszą być specjalnie zdolne ani rasowe. W krótszym lub dłuższym czasie przeważnie udaje się każdego wytrenować. W ekipie są psy rasowe, ale są też kundelki przygarnięte ze schroniska, niektóre mają za sobą traumatyczne przeżycia.

- Mam nadzieję, że polary przyniosą Wam szczęście w kolejnych zawodach. Życzę powodzenia psim treserom  i ich sympatycznym czworonogom – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki.

Treningi odbywają się w piątki w Powiatowym Centrum Sportu w Tczewie przy ul. Królowej Marysieńki 10 o godz.18:00, a w niedziele na Bulwarze Nadwiślańskim o godz. 10.00.

M.M.

TCSiR

Powiatowe Centrum Sportu

Sportowe kluby i stowarzyszenia

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013