sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie – 16-23 września

środa, 14.09.2016 12:49

Stowarzyszenia Przestrzeń Kultury ZEBRA i Tczewska Inicjatywa Rowerowa zapraszają do wzięcia udziału w kampanii MIŁO! – Tydzień z Mobilnością Aktywną w Tczewie, realizowaną w ramach miejskich obchodów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu 16-23 września. Zapraszamy do aktywnego uczestnictwa i do współorganizacji samego wydarzenia.

 

W szczególności zachęcamy do uczestnictwa w X jubileuszowym przejeździe rowerowym oraz Pikniku Mobilności Aktywnej, które odbędą się 17 września w godzinach od 10.00 do 13.00. 

Celem całej kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu jest promocja zrównoważonego transportu oraz zwiększenie świadomości społeczeństwa w zakresie ograniczenia korzystania z samochodów na rzecz przyjaznych dla środowiska form transportu. Kampania organizowana jest przez stowarzyszenie Przestrzeń Kultury ZEBRA oraz Tczewską Inicjatywę Rowerową, we współpracy z Urzędem Miejskim w Tczewie.

Zachęcamy do dołączenia i śledzenia wydarzenia dotyczącego Tygodnia z Mobilnością Aktywną umieszczonego na Facebooku https://www.facebook.com/events/1661946310790025/permalink/1661953520789304/ oraz do obejrzenia poniższej zapowiedzi https://www.youtube.com/watch?v=81fg2eDcsq8&feature=youtu.be 

PROGRAM TYGODNIA Z MOBILNOŚCIĄ AKTYWNĄ

16.09 – Miło! Codzienne dojazdy rowerem (6.30-8.30)

W godzinach porannych przygotowaliśmy niespodziankę dla rowerzystów, będzie na nich czekać pyszny poczęstunek.

17.09 – X przejazd rowerowy z okazji Dnia bez samochodu oraz Piknik Mobilności Aktywnej

– Przejazd rowerowy – start o godz. 10.00 na  niecce czyżykowskiej (rejestracja rowerzystów i odbiór kamizelek od godz. 09.00 do 9.45).

Trasa przejazdu (ok. 9 km): Niecka Czyżykowska, ul. Konarskiego,  ul. Nowowiejska, ul. Bałdowska, ul. Wojska Polskiego, al. Zwycięstwa, ul. Gdańska, ul. Armii Krajowej, ul. Żwirki, ul. Jagiellońska,  ul. Wojska Polskiego, zakończenie na niecce przy ul. Łaziennej.

– Piknik Mobilności Aktywnej – nieccka przy ul. Łaziennej – w ramach pikniku: mobilny serwis rowerowy z poradami eksperckimi – Wolfservice, wystawa starych rowerów, punkt Lokalnej Organizacji Turystycznej Kociewie (informacje o turystyce), pogadanki o bezpieczeństwie (policja), gry i zabawy dla dzieci – Forum Inicjatyw Społecznych, pokazy fitness na świeżym powietrzu, strefa jedzenia i wypoczynku i inne. Całość działań będzie mieć oprawę muzyczną – przygotowaną przez DJ’a.

Dodatkowo wręczone zostaną nagrody w konkursie plastycznym „Tczewskie przedszkolaki na rowery”. Organizatorem konkursu jest Prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki.

19.09 –  Miło! Transport publiczny – kawa na przystanku (7.00-8.00)

Na jednym z przystanków autobusowych w naszym mieście przygotujemy mini kawiarenkę. Częstując kawą nagrodzimy tych, którzy wybierają autobus jako środek transportu.

Wydarzenia organizowane w ramach całego tygodnia

- codziennie z głośników na węźle przy dworcu PKP będą odtwarzane nagrania z autorskimi bajkami BUYULY czytane przez Romka Puchowskiego. Bajki będą umilać pasażerom i pasażerkom oczekiwanie na przystankach;

- bajki do czytania w autobusie – akcja dotycząca dystrybuowania autorskich bajek BUYULY do przeczytania na krótkich odcinkach w czasie dojazdów;

- konkursy i mini rozgrywki z wykorzystaniem aplikacji mobilnych m.in. skierowane do użytkowników/czek aplikacji umożliwiających zaznaczanie trasy przebytej na rowerze (zadanie – wykonanie trasy, która w odczycie w aplikacji będzie dawała napis MIŁO. Szczegóły na stronach organizatorów)

- MIŁE patrole Straży Miejskiej – przegląd rowerów i nagradzanie wyposażonych przepisowo (pamiątkowe wlepkami akcji MIŁY PATROL) oraz ulotki dotyczące zalet transportu zrównoważonego z przewodnim hasłem kampanii MIŁO!

- MIŁE poranki – na mieszkańców/nki na różnych ciągach pieszych będą czekać hasła umilające codzienne podróże.

(informacja: organizatorzy)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013