poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

Turniej „Pomorskie dzieci” dla dziewcząt

poniedziałek, 08.05.2017 12:56

5 maja w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Turniej „Pomorskie dzieci” dla dziewcząt pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Kuratora Pomorskiego i przy współpracy medialnej Dziennika Bałtyckiego oraz Telewizji Regionalnej TVP3 Gdańsk. 

Organizatorzy:

- Stowarzyszenia Zasłużonego  Reprezentanta Polski w  Piłce  Ręcznej ,

- Zarządu Wojewódzkiego SZS w Gdańsku ,

- Pomorskiego  Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku

 Turniej odbywa się równolegle w 20 powiatach województwa pomorskiego, a ich inicjatorami są profesor Janusz Czerwiński oraz Dariusz Męczykowski. W powiecie tczewskim gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 12.

Na zaproszenie koordynatora powiatu tczewskiego – Agnieszki Janickiej - na uroczystość otwarcia przybyli: wicestarosta tczewski Witold Sosnowski, wiceprezydent Tczewa Adam Urban, przewodniczący Rady Miejskiej Mirosław Augustyn oraz dyrektor SP12 Lidia Wasielewska.

Gościem specjalnym na turnieju  był natomiast  profesor dr hab. Janusz Czerwiński ­-jeden z najwybitniejszych przedstawicieli świata nauk o kulturze fizycznej, autor wielu publikacji, rektor Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, rektor Honorowy AWFiS, wielokrotny reprezentant Polski w piłce ręcznej, zdobywca brązowego medalu olimpijskiego z Montrealu w 1976r., Prezes Związku Piłki Ręcznej w Polsce, trener drużyn narodowych w Polsce, w Islandii i Grecji oraz Laureat Nagrody Fair Play Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Turniej rozpoczął się od występu zespołu tanecznego ART DANCE  pod opieką pani Barbary Brotaj  oraz przywitania gości, ich przemówień i dialogu profesora J. Czerwińskiego z zawodniczkami. Zawody zarejestrowała  telewizja TeTka.

W turnieju „POMORSKIE DZIECI” wzięło udział sześć zespołów.               

1.      Szkoła Podstawowa nr 12 II ( trener  IZABELA  RASZEWSKA - klasa V)

2.      Szkoła Podstawowa nr 5  ( trener DAMIAN  BEDNARSKI)

3.      Szkoła Podstawowa nr 7 ( trener BARBARA   JASIŃSKA)

4.      Szkoła Podstawowa nr 12 I ( trener AGNIESZKA   JANICKA)

5.      Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 ( trener ROBERT  KARNOWSKI)

6.      Szkoła Podstawowa nr 8  ( trener DAGMARA  SZMALC)

Turniej w liczbach:

-   w turnieju startowały  64 dziewczynki,

-  turniej trwał 3 godz, i 45 min.

-  rozegrano 15 spotkań,

-  zdobyto 155 bramek, to jest średnio 10,3 na spotkanie,

- 35 zawodniczek – razem zdobyło 155 bramek;

Spotkania sędziowały młode tczewskie piłkarki ręczne, absolwentki  Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie, które przygotowała do tej roli Pani Justyna Wiśniewska.

KLASYFIKACJA   KOŃCOWA

                          I     m-ce Szkoła Podstawowa nr 12  w  Tczewie               10 pkt. / 58 : 9

                          II   m-ce Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 w  Tczewie     8 pkt. / 32 : 11

                          III  m-ce Szkoła Podstawowa nr 12 II w  Tczewie             6 pkt. / 29 : 18

                          IV  m-ce Szkoła Podstawowa nr 5 w  Tczewie                     4 pkt. / 20 : 28

                          V   m-ce Szkoła Podstawowa nr 8  w  Tczewie                     2 pkt. / 13 : 39

                          VI  m-ce Szkoła Podstawowa nr 7  w  Tczewie                     0 pkt. /  3 : 50

                            Najlepsi strzelcy w zespołach:

            z SP 12 I    Wiktoria Wałaszewska    - 17 bramek

            z SSP 2       Oktawia Puckowska       - 14 bramek

            z SP 12 II    Emilia Cheda                  - 11 bramek

            z SP 5          Nikola Kalińska             - 11 bramek

            z SP 8          Julia Szmalc                   - 8 bramek

            z SP 7          Wiktoria Tuszyńska       - 3 bramki      

  

DZIĘKI SPONSOROM, INSTYTUCJOM ORAZ OSOBOM PRZYJAZNYM PIŁCE RĘCZNEJ  NA TURNIEJU NIE OBYŁO SIĘ BEZ  WSPANIAŁYCH NAGRÓD!!!

BYŁY TO PUCHARY, MEDALE, DYPLOMY, SŁODYCZE, STATUETKI, KOSZULKI ORAZ  GADŻETY!

PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ DLA:

URZĘDU MIASTA TCZEWA,   STAROSTWA POWIATOWEGO ORAZ DYREKCJI SP12

DLA  FIRM:

WOJAR, JADŁOSTACJA, ZUOS, TEMPO, REX OFFICE, ROLLMAX, SIECI APTEK „SAR”

DLA:

PANA  ROMANA LECZKOWSKIEGO, PANA TOMASZA TOBIAŃSKIEGO I PANA PROFESORA JANUSZA CZERWIŃSKIEGO

WYRÓŻNIENIE  I  NAGRODY  OTRZYMALI:

MVP      –   OKTAWIA PUCKOWSKA  z SSP 2

KRÓL STRZELCÓW    –  WIKTORIA WAŁASZEWSKA z SP 12 I

NAJLEPSZY  BRAMKARZ    – ALEKSANDRA STEINKE  z SP 12 II

 

NAJLEPSI W ZESPOŁACH  

                  NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SP 2 II  – EMILIA  CHEDA

    NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SP 5      – NIKOLA  KALIŃSKA

                  NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SP 7      – JULIA  ŁADYGA 

          NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SP 12  I   – OLIWIA GIERSZEWSKA

                  NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SSP 2    – OLIWIA  ZŁOTOWSKA 

                  NAJLEPSZA  ZAWODNICZKA  z zespołu SP 8      – JULIA  SZMALC

 

SZCZĘŚLIWY  LOS – upominek

WERONIKA  GODZINA  z SP 12 II

NATALIA  RYBIŃSKA z SP 5

KAMILA  GUZMAN z SP 7

KINGA  TOMASZEWSKA z SP 8

WERONIKA  ZIEGERT z SSP 2

 NATALIA  URBANOWSKA z SP 12 

Szczególne podziękowania należą się:

PANU ROMANOWI LOMNICOWI, TRENEROM Z SP12, PANI BARBARZE BROTAJ,  PANI BARBARZE DASZEK, PANI WŁADYSŁAWIE ELMIŚ ,OPIEKUNOM ZESPOŁÓW, DYREKCJOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, SĘDZIOM ORAZ ZAPROSZONYM GOŚCIOM, RODZICOM, A W SZCZEGÓLNOŚCI  ZAWODNICZKOM!!!

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA PRZECHODZI DO TURNIEJU WOJEWÓDZKIEGO, KTÓRY BĘDZIE MIAŁ MIEJSCE W NOWEJ KARCZMIE!

(SP 12)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013