poniedziałek, 29 maja 2017
Imieniny: Teodozji i Magdaleny

29 maja 2017

Imieniny

  • Teodozji i Magdaleny

30 maja 2017

Imieniny

  • Feliksa i Ferdynanda

31 maja 2017

Imieniny

  • Anieli i Petroneli

01 czerwca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Konrada

Turniej „Pomorskie dzieci” dla chłopców

poniedziałek, 08.05.2017 13:34

6 maja w Szkole Podstawowej nr 12 odbył się Turniej „Pomorskie dzieci” dla dziewcząt pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego, Kuratora Pomorskiego i przy współpracy medialnej Dziennika Bałtyckiego oraz Telewizji Regionalnej TVP3 Gdańsk. 

Organizatorzy:

- Stowarzyszenia Zasłużonego  Reprezentanta Polski w  Piłce  Ręcznej ,

- Zarządu Wojewódzkiego SZS w Gdańsku ,

- Pomorskiego  Wojewódzkiego Związku Piłki Ręcznej w Gdańsku

 odbywa się równolegle w 20 powiatach województwa pomorskiego, a ich inicjatorami są profesor Janusz Czerwiński oraz Dariusz Męczykowski. W powiecie tczewskim gospodarzem zawodów była Szkoła Podstawowa nr 12.

Na zaproszenie koordynatora powiatu tczewskiego – Pani Agnieszki Janickiej- na uroczystość otwarcia przybyli: wicestarosta tczewski- Pan Witold Sosnowski, Przewodniczący Rady Miejskiej- Pan Mirosław Augustyn oraz Pan Daniel Waszkiewicz- reprezentant Polski w piłce ręcznej, trener zespołów ligowych,  trener kadry Polski, mąż gościa specjalnego: Małgorzaty Waszkiewicz- reprezentantki Polski w piłce ręcznej, a obecnie trenerki i nauczycielki dzieci w szkole w Gdańsku Chełmno.

Turniej chłopców rozpoczął się podobnie, jak ten dzień wcześniej, od występu zespołu tanecznego ART DANCE  pod opieką pani Barbary Brotaj  oraz przywitania gości, ich przemówień i dialogu Pani Małgorzaty Waszkiewicz z zawodniczkami. Zawody zarejestrowała  telewizja TeTka oraz TVP3 Gdańsk.

                                                   UCZESTNICY ZAWODÓW

                                1. Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2 ( trener MARIUSZ GRACZYK)

                                2. Szkoła Podstawowa nr 11 (trener EDYTA NOBIS)

                                3. Szkoła Podstawowa nr 12 I (trener KAMIL RASZEWSKI – klasa VI)

                                4. Szkoła Podstawowa nr 12 II (trener MICHAŁ ORTMANN – klasa V)

                                5. Szkoła Podstawowa nr 12 III (trener MAŁGORZATA  SOBIERAJ– klasa IV)

                                                KLASYFIKACJA   KOŃCOWA

                          I     m-ce Szkoła Podstawowa nr 12 I  w  Tczewie               8 / 41 - 19

                          II   m-ce Szkoła Podstawowa nr 12 II w  Tczewie               6 / 28 - 19

                          III  m-ce Sportowa Szkoła Podstawowa nr 2  w  Tczewie   4 / 28 - 29

                          IV  m-ce Szkoła Podstawowa nr 12 III  w  Tczewie             2 / 18 - 32

                          V   m-ce Szkoła Podstawowa nr 11  w  Tczewie                  0 / 19 – 33

ZWYCIĘSKA DRUŻYNA POJEDZIE NA FINAŁ WOJEWÓDZKI do  Kwidzyna 14.05.2017r. , gdzie spotka się z mistrzami z pozostałych powiatów!!!

                                                         Turniej w liczbach:

                                    -   w turnieju startowało  55 chłopców, 1 dziewczynka

                                          -  turniej trwał 2 godz, 30 min., 

                                          -  rozegrano 10 spotkań,

                                          -  34 zawodników zdobyło 134 bramki,

                                          -  średnia bramek na spotkanie to 13,4.

Spotkania sędziowały młode tczewskie piłkarki ręczne, absolwentki m.in. Szkoły Podstawowej nr 12 w Tczewie, które przygotowała do tej roli Pani Justyna Wiśniewska.

Najlepsi strzelcy w zespołach:

                               z SSP 2        Tomasz Lehmann      - 21 bramek

                               z SP 12 I      Wiktor Kasprzycki      - 15 bramek

                               z SP 12 II     Bartosz Graban           - 15 bramek

                               z SP 11         Bartłomiej Wełniak    - 10 bramek

                               z SP 12 III    Mateusz Lenckowski

                                                     Kacper Zakrzewski

                                                     Filip Janicki               - po 3 bramki

DZIĘKI SPONSOROM, INSTYTUCJOM ORAZ OSOBOM PRZYJAZNYM PIŁCE RĘCZNEJ  NA TURNIEJU NIE OBYŁO SIĘ BEZ  WSPANIAŁYCH NAGRÓD!!!

BYŁY TO PUCHARY, MEDALE, DYPLOMY, SŁODYCZE, STATUETKI, KOSZULKI ORAZ  GADŻETY!

PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ DLA:

URZĘDU MIASTA TCZEWA,   STAROSTWA POWIATOWEGO ORAZ DYREKCJI SP12

DLA  FIRM:

WOJAR, JADŁOSTACJA, ZUOS, TEMPO, REX OFFICE, ROLLMAX, SIECI APTEK „SAR”

DLA:

PANA  ROMANA LECZKOWSKIEGO, PANA TOMASZA TOBIAŃSKIEGO I PANA PROFESORA JANUSZA CZERWIŃSKIEGO

WYRÓŻNIENIE  I  NAGRODY  OTRZYMALI:

MVP      –   MIKOŁAJ  SOBOLEWSKI   z SP 12 I

KRÓL STRZELCÓW    –  TOMASZ  LEHMANN  z SSP 2

NAJLEPSZY  BRAMKARZ    –  JAKUB  SKONIECZNY  z SP 12 II

NAJLEPSI W ZESPOŁACH  

                  NAJLEPSZY  ZAWODNIK z zespołu SP 12 I    – BARTOSZ  ŚMIEŁOWSKI

                  NAJLEPSZY  ZAWODNIK z zespołu SP 12 II   – BARTOSZ  GRABAN

                  NAJLEPSZY  ZAWODNIK z zespołu SSP 2       – KAROL  RADZIEWICZ

    NAJLEPSZY  ZAWODNIK z zespołu SP 12 III  – KACPER  ZAKRZEWSKI

                  NAJLEPSZY  ZAWODNIK z zespołu SP 11       – WIKTORIA  ŁOSIAK

                  SZCZĘŚLIWY  LOS – upominek

IGOR  STOLARZ  z SP 12 I

OLGIERD  WITKIEWICZ  z SP 12 II

BARTŁOMIEJ  LEGIEĆ z SP 12 III

JAKUB  KONOPACKI z SSP 2

  BARTŁOMIEJ  WEŁNIAK z SP 11

Szczególne podziękowania należą się:

PANU ROMANOWI LOMNICOWI, TRENEROM Z SP12, PANI BARBARZE BROTAJ,  PANI BARBARZE DASZEK, PANI WŁADYSŁAWIE ELMIŚ ,OPIEKUNOM ZESPOŁÓW, DYREKCJOM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, SĘDZIOM ORAZ ZAPROSZONYM GOŚCIOM, RODZICOM, A W SZCZEGÓLNOŚCI  ZAWODNICZKOM!
(SP 12)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013