Imieniny

• Wiktora i Innocentego

Tczewianka brązową medalistką mistrzostw świata w radioorientacji sportowej

czwartek, 29.09.2016 15:50

Maria Deptulska wywalczyła brązowy medal w kategorii juniorek do 19 lat w konkurencji KF podczas 18. Mistrzostw Świata w Radioorientacji Sportowej. W zmaganiach brało udział około 500 uczestników 37 krajów

Zawody odbyły się 3-9 września w nadmorskiej miejscowości Albena w Bułgarii. Sportowcy rywalizowali w bardzo trudnym leśnym terenie o dużej ilości skał i kamieni, przewyższenia  dochodziły do  200 m, dodatkowo bardzo kolczasta roślinność utrudniała przemieszczanie się. Wysoka temperatura dochodząca do 35 stopni  wymagała od zawodników bardzo dobrego przygotowania fizycznego i technicznego. Zawodniczki w kategorii juniorek miały do pokonania dystans ok. 7 km. Jest to wielki sukces Marii oraz nagroda za mniej udany start w Mistrzostwach Europy Juniorów rozegranych  na początku lipca w Oslo. Zajęła tam pechowe 4 miejsce.

Przed Mistrzostwami Świata zostały rozegrane czterodniowe zawody Pucharu Świata w Radioorientacji Sportowej, w których udział brały dwie zawodniczki Tczewskiego Stowarzyszenia Radioorientacji Sportowej – Magdalena Rutkowska (kat. W 14), która zajęła  5 miejsce oraz Maria Deptulska, która zdobyła srebrny medal w konkurencji FOXORING w kategorii juniorek do 16 lat.

(informacja: Tczewskie Stowarzyszenie Radioorientacji Sportowej)