sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Tczewianie w finale Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie

środa, 13.04.2016 08:06

Czworo uczniów tczewskich szkół ponadgimnazjalnych wzięło udział w finale olimpiady organizowanej przez straże miejskie.

Roksana Krzemińska z Kwidzyna została zwyciężczynią IX Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie „Moje miasto, moja straż”. Drugie miejsce zajął Michał Śliwiński, także z Kwidzyna. Na trzecim miejscu znalazła się Dominika Grzegowska z Sopotu. Finał konkursu odbył się w czwartek 7 kwietnia w Sali Widowiskowej im. Lubomira Szopińskiego – Kinie Remus w Kościerzynie.
Tczewskie szkoły reprezentowali: Wiktoria Muza (II LO w Tczewie), Daniel Gajewski, Damian Barsul i Robert Raszeja (Zespół Szkół Budowlanych i Odzieżowych w Tczewie). Zadaniem finalistów było zdiagnozowanie najważniejszych problemów dotyczących ładu i porządku oraz zaprojektowanie straży miejskiej lub gminnej na miarę tych wyzwań i wyznaczenie jej konkretnych zadań. Młodzi ludzie przygotowali wiele interesujących propozycji, czasami bardzo nowatorskich i nieco zaskakujących. Jedną z nich był pomysł przekształcenia straży miejskich w policję municypalną ze zwiększonymi uprawnieniami. Inne to między innymi: wyposażanie mundurowych w kamery osobiste, jak również w drony.
Do udziału w IX Olimpiadzie Wiedzy o Bezpieczeństwie zgłosiło się niemal tysiąc osób. Ostatecznie w pierwszym etapie konkursu, który odbył się 10 grudnia 2015 roku, do pisania testu zasiadło 787 uczniów. Niemal dwa miesiące później (4 lutego 2016 roku), w ramach drugiego etapu zmierzyły się 494 osoby. Spośród nich do finału zakwalifikowało się 29 najlepszych. Jednym z regulaminowych wymogów konkursu było złożenie autorskiego projektu do 23 marca 2016 r. Prace dostarczyły 23 osoby i to one wzięły udział w finale.

(SM Tczew)

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013