sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Tczew inwestuje w drogi

czwartek, 09.03.2017 12:26

Remont ul. Gdańskiej i Jedności Narodu oraz Pułaskiego to największe tegoroczne inwestycje drogowe w Tczewie.

Jeszcze w marcu ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie II etapu przebudowy ul. Jedności Narodu oraz fragmentu ul. Gdańskiej. To najkosztowniejsza pozycja w budżecie inwestycyjnym Tczewa na 2017 r. Oszacowano ją na 12 mln zł.

Pierwszy etap remontu ul. Jedności Narodu przeprowadzony został w ubiegłym roku. Do wykonania pozostał jeszcze 350-metrowy odcinek od strony ul. Gdańskiej.  Władze miasta zaplanowały również remont całej ulicy Gdańskiej, ale ze względu na wielkość, koszty zadania oraz uciążliwość , jaką przebudowa oznacza dla komunikacji w mieście, postanowiono podzielić tę inwestycje na kilka etapów. Początek mieliśmy już w ubiegłym roku, gdy przebudowane zostało rondo u zbiegu ul. 1 Maja i wiaduktów. W tym roku wyremontowany ma zostać  640-metrowy fragment - od skrzyżowania z al. Solidarności do skrzyżowania z ul. Jedności Narodu i jeszcze nieco dalej (do wysokości sklepu HSI). Inwestycja będzie kompleksowa, co oznacza nie tylko remont nawierzchni i chodników, ale też przebudowę instalacji podziemnych, nowe oświetlenie i budowę ścieżki rowerowej. M.in. budowa ścieżki dla cyklistów spowoduje, że jezdnia będzie węższa  niż do tej pory – jej planowana szerokość – 7 m spełnia jednak normy dla tego typu ulic. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Sadową.

Jak podkreśla Wojciech Rytlewski z Miejskiego Zarządu Dróg, inwestycję wspierają firmy GPEC Tczew, Energa i PGNiG, które na własny koszt wymienią instalacje podziemne.

Również w tym roku zrealizowany zostanie pierwszy etap przebudowy ul. Pułaskiego. Remontowany będzie odcinek ok. 250 m - od skrzyżowania z ul. Czyżykowską do skrzyżowania  z ul. ul. H. Dąbrowskiego. Przetarg również ma być ogłoszony w marcu.

Tegoroczne plany miasta dotyczące inwestycji drogowych to również:

- budowa drogi dozjazdowej do firmy Koral (ok. 380 m)

- budowa bądź przebudowa ścieżek rowerowych – al. Zwycięstwa, ul. A. Krajowej, ul. W. Polskiego – łącznie  ponad 2,6 km

- remonty chodników (m.in. ul. Obr. Westerplatte, ul. Bałdowska, ul. Jagiełły)

- Wiślana Trasa Rowerowa  (I etap).

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013