piątek, 18 sierpnia 2017
Imieniny: Heleny i Bronisławy

18 sierpnia 2017

Imieniny

  • Heleny i Bronisławy

19 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bolsława i Juliana

20 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

Imieniny

  • Joanny i Franciszki

Święto Policji w Tczewie – mundurowi odebrali awanse i odznaczenia

środa, 26.07.2017 15:16

Tczewskie obchody policyjnego święta odbyły się 26 lipca w Centrum Kultury i Sztuki. Podczas uroczystości funkcjonariusze tczewskiej komendy otrzymali odznaczenia i nominacje na wyższe stopnie służbowe.

Mundurowi odebrali akty mianowania na wyższe stopnie z rąk zastępcy komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Roberta Sudenisa i komendanta powiatowego policji w Tczewie insp. Dariusza Krasuli. W uroczystej akademii obok policjantów uczestniczyli przedstawiciele administracji samorządowej, wymiaru sprawiedliwości, służb mundurowych oraz rodziny stróżów prawa.

Święto policji przypada 24 lipca, tego dnia w 1919 roku Sejm przyjął ustawę o Policji Państwowej. Po wojnie – 7 października 1944 r. – Polski Komitet Wyzwolenia Narodowego formalnie powołał Milicję Obywatelską, która faktycznie istniała już od dwóch miesięcy na terenach zajętych przez Armię Czerwoną. 6 kwietnia 1990 roku Sejm rozwiązał MO, a na jej miejsce powołał policję – przypomniał insp. Dariusza Krasula.

– Wszystkim, którzy otrzymali odznaczenia i awanse składam serdeczne gratulacje, zasłużyliście na te wyróżnienia – powiedział zastępca komendanta wojewódzkiego policji w Gdańsku insp. Robert Sudenis. – Dziękuję za Waszą ambicję, energię i determinację. Życzę niesłabnącego entuzjazmu w dalszej  pracy i służbie w policji.

Przedstawiciele samorządów wręczyli nagrody wyróżniającym się policjantom oraz pracownikom cywilnym policji.

M.Ś.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013