środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich

czwartek, 28.04.2016 09:01

W dniach 11-13 kwietnia odbył się XXI Ogólnopolski Turniej na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz oraz Cukiernik, który odbył się pod hasłem „Głębia Oceanu”. W zmaganiach we Wrocławiu spotkało się tylko 20 cukierników i  19 piekarzy z całej Polski, a wśród nich uczniowie z Zespołu Szkół Rzemieślniczych i Kupieckich im. księcia Sambora II w Tczewie.

 

Uczeń Andrzej Szablewski uzyskał I miejsce w eliminacjach wojewódzkich Turnieju na Najlepszego Ucznia w Zawodzie Piekarz, natomiast Karol Szczepański zajął II miejsce tego konkursu w zawodzie cukiernik. Dzięki tym wynikom uczniowie dostali się do eliminacji ogólnopolskich.

Uczestnicy turnieju rywalizujący o tytuł najlepszego piekarza musieli wykazać się umiejętnością uformowania w ciągu 5 minut jak największej ilości rogalików wyborowych, wykonaniem chleba okolicznościowego, chałki tureckiej, chałki żydowskiej, a także ugnieceniem sposobem ręcznym 6 bułek: kajzerek, solanek i małgorzatek.

Z kolei uczniowie ubiegający się o tytuł najlepszego cukiernika wykonywali: tort okolicznościowy, ciastka bankietowe, figurki z marcepanu lub masy plastycznej oraz eksponat z karmelu lub czekolady.

Po ciężkich zmaganiach tj. po części teoretycznej (60 minut) i praktycznej (420 minut) Andrzej Szablewski uzyskał 12 miejsce, a Karol Szczepański 9 miejsce. Obaj uczniowie uzyskali Tytuł Finalisty, a Karol Szczepański dodatkowo Laureata. Według regulaminu Turnieju uczniowie uzyskujący tytuł Finalisty lub Laureata, mogą być zwolnieni z odpowiednich etapów egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Andrzej Szablewski  i Karol Szczepański szlifują swój talent pod okiem pracodawcy – pana Jacka Zywerta, właściciela Piekarni „Sambor” w Tczewie oraz nauczycieli przedmiotów zawodowych:  pani Anety Palczewskiej oraz pana Piotra Tocewicza.

Organizator w ramach wprowadzenia do tematu „Głębia oceanu” zaprosił uczestników Turnieju do Ogrodu Zoologicznego, gdzie uczniowie czerpali inspiracje do wykonania swoich prac,  a na ogłoszenie wyników zaproszono do Ratusza Wrocławskiego. Uczniowie mogli zatem oprócz udziału w konkursie podziwiać uroki stolicy Dolnego Śląska.

 

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013