środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Sukces młodych scenarzystów z Tczewa

środa, 28.12.2016 10:57

Młodzi tczewianie otrzymali wyróżnienie na organizowanym przez Fundację Młodego Kina konkursie na scenariusz fabularnego filmu krótkometrażowego.

Konkurs jest ogólnopolski, zgłoszono do niego 66 scenariuszy. Wyróżnieni tczewianie to licealiści i studenci pracujacy pod szyldem Studia Filmowego "Pod schodami". Ich opiekunem jest Andrzej Mańkowski, reżyser i producent filmowy, który prowadzi zajęcia filmowe z młodzieżą w Centrum Kultury i Sztuki.

- Nasz scenariusz pt. SEKRETY znalazł się wśród laureatów wybranych spośród 66 zgłoszeń - mówi Andrzej Mańkowski. - SEKRETY to opowiedziana w duchu komedii obyczajowej historia kryzysu małżeńskiego 40-latków Anny i Grzegorza Szulców. Gdy główni bohaterowie przez przypadek odkrywają  swoje nieco wstydliwe i zarazem skrywane przed partnerem sekrety - wydaje się, że ich małżeństwo rozpadnie się. Wielkie emocje bywają jednak czasami jak miecz obosieczny: mogą niszczyć, ale i z wielką siłą odbudować to, co wydawało się być w ruinie...

Autorami scenariusza są: Marta Ehlert, Marianna Jędrych, Jonatan Jankowski, Kacper Kalamat, Jędrzej Kowaliński, Paweł Kriger, Maciej Rząd i Paweł Bańczak.

Grupa młodych filmowców chciałaby zrealizować zdjęcia do "Sekretów" na terenie Tczewa, angażując do tego zawodowych aktorów.

M.M.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013