sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Strażnicy miejscy dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

środa, 07.09.2016 08:13

Strażnicy Miejscy rozpoczęli akcję  „Bezpieczna Droga do Szkoły”.  Funkcjonariusze sukcesywnie będą  pojawiali się przy tczewskich szkołach.

- W godzinach porannych funkcjonariusze  pilnować będą porządku przede wszystkim w rejonie szkół podstawowych, bezpiecznie przeprowadzając najmłodszych uczniów przez przejścia dla pieszych zlokalizowane w ich pobliżu. Każdy  maluch prawidłowo przechodzący przez przejście dla pieszych otrzyma słodki poczęstunek od przebranego strażnika.

- W sposób humorystyczny pragniemy propagować  informacje związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym - tłumaczy Monika Fabich ze Straży Miejskiej w Tczewie. -  Tylko w zeszłym roku miało miejsce prawie 3 tys. wypadków z udziałem dzieci. I choć z roku na rok jest coraz lepiej, to nie wolno zapominać o edukacji, szczególnie najmłodszych uczestników ruchu.  Należy z dzieckiem, rozmawiać o zagrożeniach i wyjaśniać, jak postępować w trudnych  sytuacjach. Oprócz tego przede wszystkim  przestrzegajmy przepisów sami, bo najmłodsi to najlepsi obserwatorzy, którzy szybko przejmują od nas złe nawyki.

(informacja i zdjęcia: Straż Miejska w Tczewie)

 

 

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013