wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Straż Miejska – spotkania z uczniami i przedszkolakami

czwartek, 20.04.2017 15:53

W kwietniu funkcjonariuszka Straży Miejskiej spotkała się z uczniami klas czwartych Szkoły Podstawowej nr 10, a dzieci z przedszkola "Jodełka" odwiedziły komendę i centrum monitoringu.

Spotkanie z uczniami klas czwartych  tczewskiej dziesiątki .

W ramach obchodzonego w miesiącu kwietniu  „Tygodniu przeciwdziałania agresji i przemocy” w Szkole Podstawowej nr 10 odbyło się spotkanie z funkcjonariuszem straży miejskiej. Celem wizyty było przeprowadzenie rozmowy z uczniami na temat rodzajów przemocy i agresji występujących w środowisku szkolnym. Strażniczka przypomniała uczestnikom prelekcji, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, przemoc fizyczna, przemoc słowna i radziła, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy. Podczas spotkania zwróciła uwagę na fakt, że agresja i przemoc wśród młodzieży szkolnej jest zjawiskiem obserwowanym od dawna, jednak również często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary przemocy oraz przez świadków. Szczególny nacisk strażniczka położyła na uświadomienie najmłodszym jak niebezpieczne są zachowania związane z agresją rówieśniczą oraz przemocą wobec innych osób. Przytaczając przykłady  z życia uświadomiła  młodym ludziom jak cienka jest granica między nieudanym żartem, głupim dowcipem  i jak łatwo z tego powodu popaść w konflikt z prawem.

Było to bardzo ważne i pouczające spotkanie. Dzięki niemu uczniowie po raz kolejny uświadomili sobie, że przemoc i agresja są negatywnymi zachowaniami i bezwzględnie należy na nie reagować. Funkcjonariuszka  zachęciła  zebranych do pomagania  pokrzywdzonym oraz zgłaszania do wychowawców, nauczycieli  wszystkich zaobserwowanych przejawów agresji i przemocy.

Odwiedziny  przedszkolaków   z „Jodełki”  w Straży Miejskiej.

W dniu wczorajszym  grupa dzieci z przedszkola ,,Jodełka"  w Tczewie odwiedziła  Komendę  Straży Miejskiej  oraz  Centrum Monitoringu. Podczas spotkania przedszkolaki przypomniały sobie zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i  jak postępować  podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Dzieci mogły również poznać  wyposażenie, którym posługują się w codziennej pracy strażnicy. Maluchy  zostały  oprowadzone  po budynku Centrum Monitoringu  ,zapoznały się z pracą dyżurnego  i miały okazję zobaczyć jak na żywo działają kamery. Ogromne wrażenie na dzieciach zrobiła duża ilość telewizorów i możliwość „podglądania” tego, co dzieje się w różnych dzielnicach naszego miasta. Kolejną  trakcją  była możliwość wejścia do  radiowozu, gdzie  mogły samodzielnie zasiąść za kierownicą.

 Na zakończenie wizyty wszyscy otrzymali słodki poczęstunek  oraz elementy odblaskowe  w kształcie pojazdu straży miejskiej, co sprawiło im wielką frajdę.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Centrum Kultury i Sztuki