środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Spotkanie z Anną Boderek-Pocheć

poniedziałek, 08.05.2017 10:34

25 kwietnia Filię nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie odwiedziła pani Anna Boderek-Pocheć - tczewska autorka książek dla dzieci: "Marcel i zagadka pradziadka" oraz "Marcel i tajemnica profesora".

Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci działającego przy bibliotece, a wzięli w nim udział jego członkowie.

Na początku pani Anna opowiedziała, że do napisania przygód Marcela zainspirował ją syn, którego nie interesowały czytane wcześniej książki. On też był jej redaktorem i wskazał błędy w pierwszej wersji powieści. Autorka pytała uczestników spotkania, czy wiedzą kto tworzy książkę. Po ustaleniu tych faktów, przeszła do następnej części – czytała fragmenty swoich powieści. Okazało się, że są w nich znaleźć opisy miejsc, które znajdziemy tylko w naszym mieście. Zadaniem dzieci było odgadnięcie, gdzie w Tczewie się znajdują.

Podczas spotkania były także zagadki detektywistyczne, a dzieci zasypały panią Annę gradem zaskakujących odpowiedzi. Zadawały także mnóstwo pytań dotyczących nie tylko książek, ale także samej autorki.

Na zakończenie były pamiątkowe zdjęcia, rozdawanie autografów, chętni mogli kupić książki. Spotkanie było bardzo udane. Anna Boderek-Pocheć na pewno zyskała nowych czytelników swoich książek, a dzieci - możliwość bezpośredniego kontaktu z pisarką.

(MBP)

Centrum Kultury i Sztuki

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013