sobota, 22 lipca 2017
Imieniny: Magdaleny i Bolesława

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

24 lipca 2017

Imieniny

  • Kingi i Krystyny

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

Spotkanie autorskie z Izabelą Chojnacką-Foerster

poniedziałek, 13.03.2017 09:46

7 marca w siedzibie Biblioteki Głównej odbyło się spotkanie z pisarką Izabelą Chojnacką-Foerster, z pochodzenia tczewianką, obecnie mieszkającą  w Niemczech.

Pani Izabela zadebiutowała powieścią opartą na autentycznych przeżyciach: „Miłość na gruzach Kosowa”, w której opisuje  swoje wstrząsające losy po związaniu się  z kosowskim Albańczykiem, kolejna powieść „Zupa z pokrzyw, duch i tajemnica”, także  jest po części  oparta na faktach z życia  autorki.

Na spotkaniu pisarka promowała swoja najnowszą, niedawno wydaną książkę „O czym się nie mówi…” jest to zbiór dość przejmujących opowiadań dla młodzieży, ich rodziców i nauczycieli, o próbie samobójczej, złym traktowaniu młodzieży przez nauczycieli, o ignorowaniu dzieci, narkotykach itp.

Pisarka w sposób bezpośredni rozmawiała z młodzieżą gimnazjalną, poruszała problemy, stając zarówno po ich stronie, ale także po stronie rodziców i nauczycieli. Tłumaczyła, że czas aby zawiesili broń, starali się zrozumieć tę drugą stronę, że wszyscy są tylko ludźmi i popełniają błędy, a wzajemne nieporozumienie nierzadko doprowadzają do tragedii. Autorka trafiała swoimi przykładami do młodzieży, która bardzo chętnie zadawała pytania, żywo włączyła się do rozmowy i z zadowolonymi minami  opuściła bibliotekę.

(MBP)

 

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013