środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Snajperski finał nauki w „Nauce”

wtorek, 27.06.2017 13:25

Niecodzienną oprawą zakończenia roku w szkołach prowadzonych przez tczewskie Centrum Kształcenia Zawodowego ”Nauka” było wręczenie uczennicy „Naukowej” zawodówki - Marcie Sitarek Pucharu Prezydenta Tczewa za zajęcie I miejsca w zawodach strzeleckich.

Startowała w konkurencji karabinka sportowego. Marta okazała się najlepsza spośród wszystkich startujących, zarówno juniorów jak seniorów – od lat trenujących w kole Ligi Obrony Kraju, działającym przy OHP w Tczewie. Na dziesięć strzałów wszystkie znalazły się w celu.

Marta Sitarek uzyskała równie dobre wyniki jako uczennica klasy I Zasadniczej Szkoły Zawodowej przy CKZ „Nauka”. Średnia jej ocen wynosi 4,0. Choć w tej „konkurencji” musiała uznać wyższość kilku koleżanek, z których dwie – Joanna Scholla i Dorota Orzechowska z klasy IIA uzyskały średnie ocen prawie 6 na 6 możliwych (5,55 i 5,09).

To już kolejny rok szkolny zwyżki średnich ocen absolwentów wszystkich szkół CKZ „Nauka”.  Dobrze spisują się zarówno gimnazjaliści, jak uczniowie nowo utworzonego dziennego Liceum Ogólnokształcącego z klasami medyczna i kosmetyczną, z których ponad jedna trzecia może się już pochwalić średnimi ocenami powyżej 4,00 (Nicola Lewandowska – 4,94).

Od samego początku istnienia Medycznego Studium Zawodowego rzecz by trzeba – tradycyjnie wysokie noty, zarówno na egzaminach państwowych jak wewnątrzszkolnych, uzyskują słuchacze i tej szkoły prowadzonej przez CKZ „Nauka”. Wśród terapeutów zajęciowych aż pięciu absolwentów zapracowało na średnią ocen grubo powyżej 5. Podobnie doskonale spisały się higienistki stomatologiczne, a niewiele gorsze okazały się też opiekunki medyczne i opiekunki dziecięce.

Spośród absolwentek innych szkół policealnych przy CKZ „Nauka”, na najwyższe noty zasłużyły Patrycja Zając (florystka), Hanna Lewandowska i Marta Flisikowska (technik administracji)oraz Aleksandra Jabłońska (technik usług kosmetycznych).

(informacja i zdjęcia: CKZ Nauka)

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013