środa, 20 września 2017
Imieniny: Filipiny i Eustachego

20 września 2017

Imieniny

  • Filipiny i Eustachego

21 września 2017

Imieniny

  • Hipolita i Mateusza

22 września 2017

Imieniny

  • Tomasza i Maurycego

23 września 2017

Imieniny

  • Tekli i Bogusława

Skontaktuj się z MOPS - bez wychodzenia z domu

środa, 28.06.2017 08:08

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, z myślą o jakości świadczonych usług, Miejski Ośrodek Pomocy Społeczne jw Tczewie informuje o nowym sposobie komunikacji, który umożliwia załatwianie spraw bez wychodzenia z domu.

Profil zaufany, bo o nim mowa, to bezpłatne narzędzie, dzięki któremu można potwierdzać swoją tożsamość w internecie - służy jako elektroniczny podpis. Za jego pomocą można łatwo, szybko i bezpiecznie wysyłać dokumenty elektroniczne do urzędów.

Dzięki profilowi zaufanemu wnioski o przyznanie świadczeń rodzinnych, z funduszu alimentacyjnego bądź z programu 500+ można przesłać bezpośrednio ze swojego komputera. Jest to możliwe bez wychodzenia z domu i co najważniejsze - bez kolejek.

Wnioski złożone elektronicznie zostaną potwierdzone profilem zaufanym. Chodzi o to, żeby wszystko było bezpieczne i nikt nie mógł się podszyć się pod inną osobę. Wnioski złożone w ten sposób rozpatrywane są w sposób identyczny jak wnioski złożone tradycyjnie.

Już dziś pomyśl o założeniu profilu zaufanego!

Jak zdobyć profil zaufany?

Najłatwiejszym obecnie sposobem na założenie profilu zaufanego jest skorzystanie z Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej - ePUAP.

Aby zdobyć profil zaufany należy założyć profil w tym serwisie, następnie po zalogowaniu do niego złożyć wniosek o profil zaufany. Złożony wniosek należy potwierdzić w jednym z punktów potwierdzających tożsamość. Wizyta taka jest jednorazowa, a mieszkańcy Tczewa mogą wybrać w tym przypadku spośród następujących podmiotów:

  • Powiatowy Urząd Pracy, al. Solidarności 14a
  • Starostwo Powiatowe w Tczewie, ul. Piaskowa 2
  • Urząd Skarbowy w Tczewie, ul. Gdańska 33
  • ZUS Inspektorat w Tczewie, ul. Jagiellońska 55

Podczas wizyty w danej placówce urzędnik potwierdzi naszą tożsamość i profil zaufany zostanie uruchomiony.

Szczegółowe informacje dot. założenia profilu zaufanego w platformie ePUAP dostępne są tutaj (przejdź do witryny: epuap.gov.pl)

Kolejnym sposobem jest skorzystanie z oferty banków oferujących bankowość internetową. Skorzystanie z tego sposobu jest uzależnione od tego, czy jesteśmy już klientami danego banku oraz, czy posiadamy dostęp do bankowości elektronicznej.

Obecnie taką możliwość udostępniają następujące banki:

Korzystanie z bankowości elektronicznej umożliwia co prawda obecnie złożenie wniosku o świadczenia z programu Rodzina 500+, ale niestety nie pozwala komunikować się urzędnikowi z klientem. Owszem, przy pomocy bankowości elektronicznej możliwe jest złożenie wniosku, niemniej w przypadku np. potrzeby uzupełnienia wniosku o dodatkowe dokumenty, konieczna jest osobista wizyta w urzędzie.

Z pomocą w takiej sytuacji przychodzi profil zaufany i korzystanie z niego w platformie eWnioski. Platforma ta pozwala nie tylko na złożenie wniosku, ale także na składanie pism elektronicznych ze skutkiem prawnym. Korespondencja „podpisana” profilem zaufanym jest tak samo ważna jak ta dostarczona osobiście.

Trzecim sposobem jest skorzystanie z usług Poczty Polskiej. W tym przypadku profil zaufany można założyć korzystając z usługi Envelo. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie tej usługi (przejdź do witryny usługi: Envelo).

Wykorzystanie tego sposobu wiąże się z koniecznością zarejestrowania się w bezpłatnej elektronicznej usłudze Envelo.

Kolejne kroki związane z rejestracją profilu zaufanego wykonywane są w okienku pocztowym placówki Poczty Polskiej. To bardzo wygodny i przystępny sposób.

Posiadając już profil zaufany możemy już w pełni komunikować się z urzędami drogą elektroniczną oraz korzystać z możliwości składania wniosków o przyznanie świadczeń rodzinnych, z funduszu alimentacyjnego oraz programu Rodzina 500+ przy pomocy platformy eWnioski (przejdź do witryny: eWnioski).

Szczegółowy opis tej platformy zostanie zaprezentowany Państwu w kolejnym artykule.

(informacja: Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tczewie)

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013