środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Rusza II etap rozbudowy sieci ciepłowniczej w Tczewie

wtorek, 07.02.2017 09:49

Ok. 60 nowych budynków na Starym Mieście w Tczewie zostanie przyłączonych do sieci ciepłowniczej.

 

 

Spółka Grupy GPEC – GPEC TCZEW rozpoczyna kolejny etap rozbudowy sieci ciepłowniczej na Starym Mieście w Tczewie. Inwestycja rozłożona jest w czasie i zakończy się do 2020 roku.

Rozbudowa sieci ciepłowniczej rozpoczęła się w 2014 roku. Prace zakończyły się w 2016 roku. W ciągu 1,5 roku podłączono do sieci 13 nowych budynków, w tym Urząd Miasta Tczewa. Inwestycję o wartości ponad 2,5 mln zł w całości sfinansowała Grupa GPEC.

Następny etap rozbudowy sieci ciepłowniczej na Starym Mieście potrwa do 2020 roku. W tym czasie do sieci przyłączonych zostanie blisko 60 budynków. GPEC TCZEW przeznaczy na inwestycję 9,1 mln zł z własnego budżetu.

- Ciepło Systemowe to najbardziej efektywne, bezpieczne i niezawodne źródło ciepła dla miast. To także najbardziej ekologiczne rozwiązanie. Pozwala skutecznie zwalczać niską emisję i tym samym przekłada się na lepszą jakość powietrza w całym mieście” – mówi Lucyna Federowicz, prezes zarządu GPEC TCZEW. „Dziękujemy władzom miasta oraz zarządcom za współpracę przy I etapie inwestycji. Bez ich udziału i zaangażowaniu ten projekt nie doszedłby do skutku.

- Cieszę się, że inwestycja jest dalej realizowana. Jako Urząd Miasta wiemy już jak duży komfort daje miejska sieć ciepłownicza. Mam nadzieję, że mieszkańcy zyskają nie tylko lepsze i tańsze źródło ogrzewania, ale inwestycja przełoży się również na atrakcyjność przyłączonych terenów – mówi Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

W roku 2017 prace obejmą okolice ulic: Wojska Polskiego, Paderewskiego, Kołłątaja, Lecha, Strzeleckiej, Obrońców Westerplatte i Słowackiego. Następnie rozbudowa sieci nastąpi w kierunku ulic Kościuszki, Dąbrowskiego, jak również w dalszej części ulic Paderewskiego i Kołłątaja. W latach 2019-2020 planujemy przyłączyć budynki przy ul. Chopina i Nad Wisłą. Dalszy rozwój inwestycji jest uzależniony od chęci mieszkańców przyłączenia budynków do miejskiej sieci ciepłowniczej.

Przyłącz się i Ty

GPEC Tczew wciąż zbiera wnioski o przyłączenie się do sieci. Szczegółowe informacje na temat budynków objętych możliwością przyłączenia można uzyskać pod numerem tel. 58 531 22 62 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej: tczew@gpec.pl

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013