czwartek, 20 lipca 2017
Imieniny: Czesława i Hieronima

20 lipca 2017

Imieniny

  • Czesława i Hieronima

21 lipca 2017

Imieniny

  • Daniela i Andrzeja

22 lipca 2017

Imieniny

  • Magdaleny i Bolesława

23 lipca 2017

Imieniny

  • Bogny i Apolinarego

Rower Metropolitalny – już po konsultacjach

czwartek, 06.07.2017 15:01

Zakończyły się konsultacje stołeczne dotyczące lokalizacji stacji roweru publicznego, jakie powstaną w ramach SYSTEMU ROWERU METROPOLITALNEGO.

W ramach konsultacji mieszkańcy zgłaszali swoje uwagi mailowo, przez Facebooka oraz osobiście do Wydziału Rozwoju Miasta.

5 lipca, na zakończenie konsultacji, odbył się warsztat z mieszkańcami w ramach comiesięcznego spotkania Zespołu ds. polityki rowerowej. 14 osób podzielonych zostało na dwie grupy, które pracowały nad mapą proponowanych lokalizacji, uwzględniając uwagi, jakie wcześniej zgłosili mieszkańcy.

Efekt prac obu grup to większa liczba stacji, a tym samym większa gęstość systemu. Ostatecznie mieszkańcy zdecydowali o 28 lokalizacjach (pierwotnie 22) po 5 rowerów, z wyjątkiem dworca PKP gdzie zostanie ich zlokalizowanych 15. Łącznie w Tczewie planowane jest zlokalizowanie w ramach systemu ok. 150 rowerów.

- Cieszymy się, że mieszkańcy tak chętnie biorą udział w konsultacjach społecznych. Mamy nadzieję, że System Roweru Metropolitalnego spełni ich oczekiwania - mówi prezydent Tczewa Mirosław Pobłocki

Mapę z rozmieszczeniem stacji po konsultacjach może zobaczyć na stronie http://www.rower.tczew.pl

Wdrożenie systemu w 14 miejscowościach Obszaru Metropolitalnego Gdańsk/Gdynia/Sopot planowane jest na jesień 2018 r.

Projekt ,,Budowa Systemu Roweru Metropolitarnego OMG-G-S”  jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego (Poddziałanie.9.1.1.) w ramach mechanizmu Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013