wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Remont ul. Gdańskiej i Jedności Narodu - czekamy na oferty

środa, 12.04.2017 13:52

W tym roku przebudowany ma zostać ostatni fragment ul. Jedności Narodu oraz część ul. Gdańskiej. Przetarg jest już ogłoszony.

Ogłoszony został przetarg na remont ul. Gdańskiej i Jedności Narodu. Przedmiot zamówienia wchodzi w zakres pakietu projektów realizujących przedsięwzięcie Zintegrowanej Inwestycji Terytorialnej (ZIT) pn. „Węzły Integracyjne OMG-G-S wraz z trasami dojazdowymi”. Gmina Miejska Tczew w ramach przedsięwzięcia ZIT, wystąpiła z wnioskiem o dofinansowanie tego zadania ze środków RPO Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Przedmiotem zamówienia jest rozbudowa węzła integracyjnego – przebudowa ul. Gdańskiej w Tczewie (etap II), budowa systemu tras rowerowych; przebudowa ul. Jedności Narodu w Tczewie (etap III).

Remont ul. Jedności Narodu rozpoczęty został w ubiegłym roku. Do wykonania pozostał jeszcze 350-metrowy odcinek od strony ul. Gdańskiej.  Władze miasta zaplanowały również remont całej ulicy Gdańskiej, ale ze względu na wielkość, koszty zadania oraz uciążliwość , jaką przebudowa oznacza dla komunikacji w mieście, postanowiono podzielić tę inwestycje na kilka etapów. Pierwszy etap zrealizowany został w ubiegłym roku, gdy przebudowane zostało rondo u zbiegu ul. 1 Maja i wiaduktów. W tym roku wyremontowany ma zostać  640-metrowy fragment - od skrzyżowania z al. Solidarności w kierunku skrzyżowania z ul. Jedności Narodu. Inwestycja będzie kompleksowa, co oznacza nie tylko remont nawierzchni i chodników, ale też przebudowę instalacji podziemnych, nowe oświetlenie i budowę ścieżki rowerowej. Przebudowane zostanie również skrzyżowanie z ul. Sadową.

 

Termin składania ofert: 18 kwietnia br.

Termin zakończenia inwestycji: 30 listopada br.

ZOBACZ: ogłoszenie o przetargu

M.M.

Dom Przedsiębiorcy

Gospodarka i Inwestycje

Przetargi i zamówienia publiczne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013