wtorek, 25 lipca 2017
Imieniny: Jakuba i Krzysztofa

25 lipca 2017

Imieniny

  • Jakuba i Krzysztofa

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

Przedszkolaki walczyły o Puchar Prezydenta Tczewa

wtorek, 16.05.2017 10:13

13 maja w hali II LO w Tczewie odbył się XXI Turniej Sportowo-Rekreacyjny Przedszkoli o Puchar Prezydenta miasta Tczewa.

W tym roku do rywalizacji stanęły  15-osobowe reprezentacje aż sześciu przedszkoli  : „Pan Słonik„ ; „Niebieskie Migdały, ; Chatka Puchatka”, „Jodełka”, „ Sióstr Miłosierdzia”, oraz Przedszkole Nr 8.

Jak co roku młodzi sportowcy rywalizowali w dziewięciu konkurencjach, na które składały się wyścigi sztafetowe, tory przeszkód i konkurencje techniczne. W zawodach również czynnie uczestniczyły nauczycielki z poszczególnych Przedszkoli.

Startujące od pierwszej edycji i mające na swoim koncie najwięcej zwycięstw Przedszkole nr 8 w tym roku również należało do grona faworytów. Po kilku latach przerwy do udziału dołączyło Przedszkole Sióstr Miłosierdzia.

Od pierwszej konkurencji rywalizacja była bardzo zacięta, a o zwycięstwie w poszczególnych konkurencjach decydowały dosłownie milimetry. Startujące dzieci były doskonale przygotowane do zawodów. Swoim zaangażowaniem, sprawnością i determinacją sprawiły wiele radości bardzo licznie zgromadzonym na trybunach rodzinom. Takiego dopingu nie powstydziłyby się niejedne zawody ligowe. Rodziny małych sportowców wspaniale reagowały na toczące się na parkiecie zmagania i nagradzali gromkimi brawami wysiłek włożony w rywalizację.

Od początku na czoło wysunęło Przedszkole nr 8. Pozostałe zespoły, choć również doskonale przygotowane do zawodów, nie potrafiły dotrzymać kroku faworytowi, który wygrał siedem z dziewięciu konkurencji. Za ich plecami trwała niesamowita rywalizacja o pozostałe miejsca na podium i jak najlepszy wynik. Ostatecznie na drugim miejscu uplasowali się mali sportowcy z „Przedszkola Sióstr Miłosierdzia,” a na trzecim ”Jodełka”.

Klasyfikacja generalna XXI Turnieju Przedszkoli miasta Tczewa :

  1. Przedszkole nr 8                               – 51 pkt
  2. Przedszkole Sióstr Miłosierdzia      – 38 pkt
  3. Przedszkole „Jodełka”                     – 36 pkt
  4. Przedszkole „Chatka Puchatka”      – 33 pkt
  5. Przedszkole „Niebieskie Migdały” – 21 pkt
  6. Przedszkole „Pan Słonik”               – 10 pkt

 

Po zakończeniu Turnieju nastąpiło uroczyste zakończenie imprezy, na którym puchary, medale, słodycze młodym sportowcom wręczył Dyrektor TCSiR  Andrzej Błaszkowski.

Dla przedszkolaków wielka sportowa przygoda rozpoczęła się i mamy nadzieję, że wielu uczestników „zarazi” się nią na całe życie!

Organizatorem XXI Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego Przedszkoli miasta Tczewa było Tczewskie Centrum Sportu i Rekreacji.    

(informacja i zdjęcia: TCSiR)

TCSiR

Powiatowe Centrum Sportu

Sportowe kluby i stowarzyszenia

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013