środa, 26 lipca 2017
Imieniny: Anny i Mirosławy

26 lipca 2017

Imieniny

  • Anny i Mirosławy

27 lipca 2017

Imieniny

  • Julii i Natalii

28 lipca 2017

Imieniny

  • Wiktora i Innocentego

29 lipca 2017

Imieniny

  • Marty i Olafa

Promocja książki „Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku – 4” – 18 kwietnia

wtorek, 11.04.2017 08:29

Gazeta Reklamowa, Agencja Impresaryjna "Pop&Art" i Fabryka Sztuk zapraszają 18 kwietnia o godz. 18.00 na promocję książki Józefa Golickiego pt.  „Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku – 4”. 

 

 

Kolejna publikacja z cyklu Album Tczewski. Fotografie kontynuuje przedstawianie życia Tczewa i jego mieszkańców po II wojnie światowej. W książce wykorzystano fotografie udostępnione z prywatnych zbiorów wielu tczewskich rodzin. Zamieszczono również unikalne zdjęcia z kronik szkolnych, kronik zakładów pracy i zbiorów Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tczewie.

Książka „Album Tczewski. Fotografie po 1945 roku – 4” podobnie jak poprzednie wydawnictwa składa się z trzech rozdziałów pokazujących: życie rodzinne, obraz miasta i wydarzenia związane z działalnością szkół, zakładów pracy, różnych organizacji oraz publiczne imprezy. Taka zawartość publikacji powoduje, że na jej łamach prezentowany jest pełen wizerunek miasta w kontekście historycznym.

Każde zdjęcie opatrzone jest stosownym komentarzem, opisem. W wielu wypadkach jest to pierwsze dokumentalne przedstawienie wybranego tematu. Zawartość, charakterystyka różnych opisów powstała często z wielu rozproszonych informacji pozyskanych w wyniku rozmów z mieszkańcami Tczewa lub z niepublikowanych notatek i zapisów.

W publikacji zamieszczono ponad 150 fotografii, układając je w różne tematyczne zestawy. Część zagadnień, wydarzeń ma swoją kontynuację. Została zapoczątkowana we wcześniejszych zeszytach „Fotografii”. Zdjęcia w większości wymagały dodatkowej, fachowej obróbki komputerowej, czyszczenia, wyostrzenia. Te pracochłonne zabiegi pozwoliły odtworzyć utrwalone na fotografiach obrazy.

Zapraszamy na pierwszą prezentację publikacji do Fabryki Sztuk 18 kwietnia o godz. 18.00.

Centrum Kultury i Sztuki

Fabryka Sztuk

Miejska Biblioteka Publiczna

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013