piątek, 24 lutego 2017
Imieniny: Macieja i Bogusza

24 lutego 2017

Imieniny

  • Macieja i Bogusza

25 lutego 2017

Imieniny

  • Wiktora i Cezarego

26 lutego 2017

Imieniny

  • Mirosława i Aleksandra

27 lutego 2017

Imieniny

  • Gabriela i Anastazji

Prezydent Tczewa nagrodził najzdolniejszych uczniów i studentów

poniedziałek, 28.11.2016 15:55

18 młodych tczewian – uczniowie szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i studenci, otrzymali nagrody prezydenta Tczewa.

Uroczystość wręczenia nagród  odbyła się  28 listopada w Urzędzie Miejskim w Tczewie. Nagrody zostały przyznane w ramach Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży.

Wpłynęło 25 wniosków. Oceniała je komisja w składzie: Adam Urban, wiceprezydent Tczewa, Danuta Milczewska, dyrektor Szkoły Muzycznej I st. w Tczewie, Krzysztof Korda, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Bartosz Paprot, radny Rady Miejskiej, Sylwia Olek, naczelnik Wydz. Edukacji UM. 18 osobom przyznano nagrody finansowe w wysokości od 800 do 1800 zł (łączna pula nagród to 20 tys. zł).  Ponadto komisja zaproponowała przyznanie 6 wyróżnień w postaci nagród rzeczowych.

-  Wasze osiągnięcia są dowodem, ze w Tczewie rodzą się diamenty – powiedział prezydent Mirosław Pobłocki. – Mam nadzieję, że w przyszłości, gdy będziecie już sławni, napiszecie w swojej biografii, że pochodzicie z Tczewa, że tu chodziliście do szkoły. Bez względu na to, gdzie los was rzuci, życzę Wam powodzenia.

Prezydent M. Pobłocki pogratulował laureatom oraz ich rodzicom i nauczycielom.

Nagrody zostały przyznane za osiągnięcia w roku szkolnym 2015/2016.

 

Nagrody finansowe otrzymali:

Olaf Józef Dziak - uczeń Gimnazjum Katolickiego w Tczewie oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Gdańsku.

II miejsce w grupie I na I Ogólnopolskim Konkursie Gitarowym w Tczewie, który odbył się podczas I Tczewskiego Festiwalu Gitarowego 3-5 czerwca 2016 r.

III miejsce w grupie III ( w duecie z Błażejem Kirszenstein – zespoły kameralne z udziałem przynajmniej jednej gitary) na I Ogólnopolskim Gitarowym w Tczewie, który odbył się podczas I Tczewskiego Festiwalu Gitarowego 3-5 czerwca 2016 r.

III miejsce na Spotkaniach Metodycznych Gitarzystów w Gdańsku 2013 r.

II miejsce w Wojewódzkim Turnieju „Mistrz Ortograficznych Łamigłówek”, 07.06.2016 r. Gdańsk

Mariusz Wiese-

Student Uniwersytetu Warszawskiego.

Wygłosił referat pt: „ Dobrowolny przymus: prawne aspekty autonomii pacjenta transseksualnego” na II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Prawa Pacjenta „Granice autonomii pacjenta”, 15-16 kwietnia 2016 r. na wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku.

Otrzymał wyróżnienie  na zajęciach „Kliniki Prawa” na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, a także udzielał porad prawnych w sekcji cywilnej.

Wolontariusz Stowarzyszenia DWA BRZEGI, Organizatora Festiwalu Filmu i Sztuki DWA BRZEGI w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą 30 lipca – 6 sierpnia 2016 r.

Wolontariusz Fundacji Okularnicy im. Agnieszki Osieckiej od kwietnia 2015 r. do dnia dzisiejszego.

Kamil Matysek-

Student Uniwersytetu Gdańskiego.

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej Coptiosh.

Zwycięzca VII powiatowego konkursu historycznej „Święta Jadwiga królowa i patronka narodów”.

Arkadiusz Kamiński-

Uczeń Zespołu Szkół Budowlanych i Odzieżowych im. Henryka Sienkiewicza w Tczewie.

Finalista Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej przeprowadzonej w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, 4 marca 2016 r.

Marcelina Waliszewska-

Uczennica I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego.

Martyna Klósowska-

Uczennica I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie.

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Polskiego. II miejsce w Powiatowej Gimnazjadzie Wiedzy z Języka Polskiego, III miejsce z matematyki i Chemii.

Jacek Belczewski-

Uczeń I LO w Gdańsku.

Dwukrotny finalista Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego.

Iga Brucka-

Uczennica I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie.

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Języka Niemieckiego, III miejsce w Wojewódzkim Międzygimnazjalnym Konkursie o Krajach Niemieckojęzycznch.

Tymon Sojka-

Uczeń Gimnazjum nr 3 w Tczewie.

I miejsce w VIII Międzygimnazjalnym Konkursie Wiedzy o Krajach Anglosaskich „Culture Genius”, Finalista Kuratoryjnego Wojewódzkiego Konkursu z Geografii dla Uczniów Gimnazjum,

Julia Baniecka-

Uczennica Gimnazjum nr 3 w Tczewie.

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,

Piotr Ulanowski-

Uczeń Gimnazjum nr 3 w Tczewie.

Laureat Wojewódzkiego Konkursu Informatycznego, I miejsce w XVII Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych, VII miejsce, Wojewódzkiej Gimnazjadzie Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych.

Maria Baniecka-

Uczennica Gimnazjum nr 3 w Tczewie.

Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego,

Jan Stanisław Tryka-

Uczeń Publicznego Katolickiego Gimnazjum w Tczewie.

Finalista Konkursu Wojewódzkiego  z Języka Niemieckiego dla Uczniów Szkół Gimnazjalnych, finalista Konkursu Matematycznego „Od Szkolniaka do Żaka” organizowanego przez Politechnikę Gdańską. Uczestnictwo z wynikiem bardzo dobrym w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny” na poziomie „Kadet”. Certyfikat znajomości Języka Niemieckiego na poziomie A2 Goethe Institut z wynikiem bardzo dobrym.

Laura Dziąba-

Uczennica XXI Liceum Ogólnokształcącego Integracyjnego w Bydgoszczy oraz Wokalnej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia w Bydgoszczy.

I miejsce w VI edycji Konkursu „Odkrywamy Talenty Na Pomorzu” ENERGA 2015, I miejsce  w XI Wojewódzkim Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Boże Narodzenie”, I miejsce w V Pomorskim Konkursie Piosenki Angielskiej „Pop & Rock”, II miejsce w XX Międzynarodowym Festiwalu Piosenki Młodzieży Niepełnosprawnej „Impresje Artystyczne 2016” w Ciechocinku.

Klaudiusz Czudek-

Uczeń II Stopnia Studiów na Kierunku Matematyka, specjalność Teoretyczna Uniwesytet Gdański, Absolwent Studiów I Stopnia na Kierunku Matematyka na Wydziale Matematyki, Fizyki i Informatyki Uniwersytetu Gdańskiego. 

Współautor pracy „ Ideal-Like Properties Of Generalized Microscopic Sets”, która została przyjęta do publikacji w anglojęzycznym czasopiśmie ACTA Mathematica Hungarica,

Maciej Rząd-

Uczeń I LO im Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie.

Finalista Eliminacji Centralnych XLII Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.

Izabela Szumal-

Studentka Uniwersytetu Gdańskiego na Wydziale Ekonomicznym w Sopocie, współautorka Publikacji Naukowej o tytule „Alianse strategiczne w tworzeniu wartości przedsiębiorstwa” w Zarządzanie i Finanse Journal of Management & Finance.

Jan Lewandowski-

Student III roku Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

III nagroda za największą osobowość artystyczną oraz Nagroda Orkiestry Filharmonii Zabrzańskiej na X Międzynarodowym konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka w Dąbrowie Górniczej, finalista XI Konkursu Muzyki XX i XXI wieku dla Młodych Wykonawców w Warszawie na Radziejowicach, wyróżnienie na X Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Franza Schuberta w Ruse (Bułgaria).

 

Wyróżnienia otrzymali

Zuzanna Jutrzenka- uczennica Publicznego Katolickiego Gimnazjum

Agata Bonk- uczennica Uniwersyteckiego Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego, 

Kinga Gawrońska- uczennica Gimnazjum nr 3,

Nikola Groszewska- uczennica Gimnazjum nr 3 ,

Paulina Feister- uczennica II LO w Tczewie,

Aleksandra Selena Rojewska- uczennica II LO w Gdańsku.

 

M.M.

 

Żłobki i przedszkola

Szkoły podstawowe i gimnazja

Inne placówki edukacyjne

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013