piątek, 18 sierpnia 2017
Imieniny: Heleny i Bronisławy

18 sierpnia 2017

Imieniny

  • Heleny i Bronisławy

19 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bolsława i Juliana

20 sierpnia 2017

Imieniny

  • Bernarda i Sobiesława

21 sierpnia 2017

Imieniny

  • Joanny i Franciszki
 

Prezydent odwiedził tczewskich harcerzy

wtorek, 18.07.2017 12:41

Wczoraj 17 lipca Mirosław Pobłocki – Prezydent Tczewa odwiedził bazę Hufca ZHP Tczew w Potęgowie nad Jeziorem Czarnym.

Wakacje to czas, na który z utęsknieniem czekają wszystkie dzieci i młodzież, a w szczególności harcerze. To dla nich czas na wyczekiwany wyjazd na obóz, który w tym roku trwa od 7 do 20 lipca. W bazie znajduje się siedem podobozów, zorganizowanych przez drużyny harcerskie i gromady zuchowe. Łącznie jest ok. 200 osób z opiekunami.

Harcerze nie mogą narzekać na nudę, podczas obozu dzieci i młodzież z powiatu tczewskiego mają służby wartownicze, dyżury kucharskie, pływają na kajakach, omegach, jeżdżą na wycieczki do okolicznych miejsc turystycznych, w tym Łeby. – tłumaczył Grzegorz OszmanaKomendant Obozu.  Na miejscu jest kąpielisko, boisko do gry w siatkówkę, trampolina oraz możliwość korzystania z łódek i kajaków. Harcerze biorą udział w różnych zorganizowanych zabawach, podchodach, zajęciach sprawnościowych, nie jest im obcy śpiew i odpoczynek na łonie natury. Na miejscu zorganizowano także festiwal piosenki harcerskiej.

To nie tylko dobra zabawa, ale również praca w grupie, nauka samodzielności, odpowiedzialności za własne czyny, integracja z rówieśnikami oraz nabycie technik harcerskich – mówił Mirosław PobłockiPrezydent Tczewa.

Misją ZHP jest wychowywanie młodego człowieka, czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań. Zainteresowanie harcerstwem i aktywnym wypoczynkiem jest duże i wciąż rośnie.

 

M.L.

Film o Tczewie

Wirtualny spacer po Tczewie

Wirtualna mapa

Projekt finansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007 - 2013